Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li aday adayı Şinasi Öktem CHP'yi bombaladı

CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı ve aynı zamanda CHP'den aday adayı Şinasi Öktem canlı yayında partisi için sert eleştirilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 28.2.2015 02:17 Güncelleme Tarihi: 28.2.2015 02:18
CHP'li aday adayı Şinasi Öktem CHP'yi bombaladı
Bir tv kanalında yayınlanan 'Baştan Sona' adlı programa AK Parti'nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Aziz Babuşçu ile CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı ve aynı zamanda CHP'den aday adayı olan Şinasi Öktem konuk oldu.

SUNUCU BİLE ŞAŞKINA DÖNDÜ

CHP'li Şinasi Öktem, "Bugün tek parti döneminin faşist anlayışıyla katledilen Sabahattin Ali'nin 108. doğum günü" diyince Akif Beki, "Siz de CHP'nin geçmişine çok ağır bir eleştiride bulundunuz, tek parti döneminde katledilen dediniz" dedi.

"Bu benim açımdan çok güzel bir şey söylediniz" diyen Beki'ye Öktem, "CHP, önderinin koyduğu çizgiye yürüyecektir" cevabını verdi.

'O ZAMAN CHP VARDI DİYE ŞİMDİ BEN NE YAPACAM'

Akif Beki'nin "Böyle güçlü özeleştirler duyulmuyor CHP'de. Ağzınızdan kaçmadı değil mi, bilerek mi söylediniz?" sorusuna Öktem, "Hayır efendim ne münasebet, ağzımdan kaçsın. Dünün doğrularıyla bugünün doğruları bir olamaz. Dün o işler doğru olabilirdi. O dönem antikomünist mücadele vardı. Bir sürü haksızlıklar vardı. Sabahattin Ali de ondan kaçarken katledildi. Bunu yapan kim olursa olsun, o zaman iktidarda CHP vardı diye şimdi ben ne yapacam. AKP mi vardı diyecem, Nazım Hikmet'in Türkiye'den kaçıp gitmesinin sorumlusu elbetteki bizim partimiz" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li aday adayı Şinasi Öktem CHP'yi bombaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN