Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten Bahçeli'ye sert sözler

Eski ı , Bahçeli’nin Orgeneral Necdet Özel’e yönelik sözlerini eleştirdi.

Giriş Tarihi: 28.2.2015 10:34
Hilmi Özkök'ten Bahçeli'ye sert sözler

Eski ı emekli Orgeneral , Şah Fırat operasyonu nedeniyle sert bir şekilde eliştirilen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e destek verdi.

Hürriyet gazetesine konuşan eski Genelkurmay Başkanı Özkök, Genel Başkanı 'nin "Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın" şeklindeki sözlerinin "yenilir yutulur gibi olmadığını" söyledi.

Hilmi Özkök, şöyle konuştu:

"Necdet Paşa'yı bütün kalbimle, yürekten destekliyorum. Genelkurmay Başkanı, siyasiler karşısında eli kolu bağlı bir insan. Kendisine böyle saydırmak adalet mi? Bu Sayın Bahçeli'ye yakışır mı? Şekil ve ifade tarzı açısından kendisine yakıştıramadım. Askerlerin siyasetçilere cevap vermesinin demokrasimizi nasıl etkilediğini maalesef biliyoruz ama bu kadar kırınca da cevap verilir. Vatan sevgisi askerlerin tekelinde mi? Siviller vatanı askerlerden daha mı az seviyor?

Büyük karargâhlarda birçok birimin hazırladığı çalışmaların sonuçları masaya yatırılarak önemli kararlar alınır. Komutanın yanında en az 1 Orgeneral, yani 2'nci Başkan, 7-8 Korgeneral (J Başkanları) ve onların ekipleri olur. Onlar en güncel bilgi ve analizleri getirirler, ihtimaller değerlendirilir ve o kararlar verilir. Bu ( Operasyonu) da başlı başına bir vakadır. Değişik yorumlar yapılıyor. 'Vatan toprağı verildi', 'Vatan toprağı yer değiştirdi' diyen var. Saygı duymak lazım. Ama inancım odur ki (TSK'da) duygusallıkla, eksik bilgi ile karar verilmez."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hilmi Özkök'ten Bahçeli'ye sert sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN