Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için neden dans ettiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 1.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 1.3.2015 10:58
Nazlıaka Özgecan için neden dans ettiğini açıkladı

Aslan'ın cinayetini dans ederek protesto eden CHP'li vekil Aylin , "5 yıldız otelde dans etmedim. dedi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin , Mersin'de minibüs şoförü tarafından kaçırılarak, bıçakla öldürülen ve ardından da cesedi yakılan Tüm Türkiye'yi yasa boğan için dans etmişti.

ÖZGECAN İÇİN DANS ETMİŞTİ

Nazlıaka, Özgecan'ın ölümüne tepki göstermek için bir grup kadınla birlikte şarkılar söyleyerek dans etmişti. Bu olaya Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, birçok siyasetçi ve sanatçı tepki göstermişti.

"OLAYIN VAHAMETİNİ HİSSEDEMEMİŞTİM"

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Aylin Nazlıaka, neden dans ettiğini açıkladı. "Çok talihsiz bir zamanlama oldu. Cinayetin olduğu gün olayın vahametini hissedememiştim." diyen Aylin Nazlıaka sözlerine şöyle devam etti;

DANS ETMEK KADINA ŞİDDET UYGULAYANLARA BİR TEPKİ ŞEKLİDİR

- Bir siyasetçi olarak seçmeni kazanmak istiyorsanız genel hassasiyetleri dikkate almak durumunda değil misiniz? Dans ederek kadın cinayetlerini protesto etmek halkta ne kadar karşılık bulabilir?

Bugün kimi cenazelerde de ölen kişinin alkışlarla uğurlandığını görüyoruz. O alkış da sevinçli bir alkış değildir. Kadın cinayetlerini dans ederek protesto etmek aynı zamanda kadına şiddet uygulayanlara yönelik bir tepki şeklidir.

5 YILDIZLI BİR OTELDE TOPUKLU AYAKKABILARLA DANS ETMEDİM

-CHP'ye halktan kopuk olduğu eleştirisi yapılır. Prensip olarak dans etmenizin hiçbir mahsuru yok elbette ama siyasi strateji açısından CHP imajına zarar vermedi mi?

Eğer ben 5 yıldızlı bir otelde topuklu ayakkabılarla dans etmiş olsaydım belki verebilirdi. Ama ben ayağıma spor ayakkabılarımı giyip sokakta halk tarafından düzenlenmiş bir etkinliğin parçası olarak orada yer aldım.
Kaynak : Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazlıaka Özgecan için neden dans ettiğini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN