Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdurlar Baransu hakkında konuştu

Mehmet Baransu’nun tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedilmesini Balyoz davasında aylarca hapis yatan askerlerin çocukları değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 11:16 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 13:52
Mağdurlar Baransu hakkında konuştu
Mehmet Baransu 20 Ocak 2010 tarihinde Balyoz olduğu iddia edilen darbe planlarını Taraf'ta yayınlamış, daha sonra planlara ait olduğu iddia edilen CD'leri savcılığa götürmüştü. Balyoz'dan yıllarca tutuklu kalan sanıkların yeniden yargılanmasına karar verilmiş, bu süreçte CD'lerin sahte olduğu bilimsel raporlarla ortaya çıkmıştı.

Balyoz davasının mağdurlarının çocukları Mehmet Baransu'nun gözaltına alınmasını şu cümlelerle değerlendirdi.

ERGİN SAYGUN'UN KIZI

Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun: Balyoz Davası sürecinde hayatını kaybeden kahraman Türk subaylarının ahı er yada geç bu vicdansızlardan çıkacaktır! Balyoz'da sahte belgeler arasında orijinal askeri dokümanlar vardı. İfşa olunca Yunanistan tüm savunma-saldırı doktrinlerini değiştirmişti. Babam "Türk Ordusuna Balyoz" kitabında, ifşa olan çok gizli askeri belgelerin memlekete nasıl zararları olacağını çok uzun anlatmıştı. Burada yaşasın askeri vesayet bitti naraları atılırken, aslında Genelkurmay'ın en gizli savaş/savunma planları Yunanistan'ın eline geçmişti.

Aşağıdaki video 02.03.2014 tarihinde Sabah.com.tr'de yayınlanmıştır...


DURSUN ÇİÇEK'İN AVUKAT KIZI

İrem Çiçek: Baransu için çok sayıda suç duyurusunda bulunduk. Bavulundaki sahte deliller başlı başına suç ancak konuşursa bir karanlık dönem açığa çıkar.

Türkiye Kandil'de petrol arayacak

ENGİN ALAN'IN KIZI

Engin Alan'ın kızı Tülin Alan: Mehmet Baransu'nun evinde Balyoz ile ilgili arama yapılıyormuş. Bizden farklı olarak isteğimiz, yargılansın ama adil olsun, hakikat yerini bulsun.

AHMET YAVUZ'UN OĞLU

Tümgeneral Ahmet Yavuz'un oğlu avukat Selim Yavuz: Baransu hakkında birçok şey söyleyebilirsiniz ama ona lütfen "gazeteci" demeyin.VATAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdurlar Baransu hakkında konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN