Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Sözcü oldu! Seçim yalanlarına başladılar

Son 14 yılda girdiği tüm seçimleri kazanan 'nin başarısını hileye bağlayanlar şimdiden karalamaya başvurmaya başladı.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 10:12 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 10:27
Zaman, Sözcü oldu! Seçim yalanlarına başladılar
Yazarı ve Hürriyet'in eski genel yayın yönetmeni seçim hileleri ddiasıyla ilgili bir yazı kaleme aldı. gazetesi ise bu yazıyı 'Berberoğlu seçimlerde nasıl bir strateji izlendiğini ve ne tür hileler yapıldığını ortaya koydu' şeklinde internet sitesinde yer verdi.

Berberoğlu, iddiasına göre,7 Haziran Genel seçimlerinde Hükümet hile yapacak.

İşte Enis Berberoğlu'nun Zaman gazetesinde de olduğu gibi yayınladığı yazısı;

Ortada sandık, ama saymaktan usanmadık

Tekerleme ile girdim, ama niyetim ciddi.

Lafım, kitabın tam ortasından. Eğer 8 Haziran sabahı, yine "ertesi gün" travması yaşamak istemiyorsanız, 7 Haziran gecesi, seçim sandığının başında bıkmadan bekleyin. oyları usanana kadar sayın, saydırın, emin olun.

* * *

Daha üç ay var demeyin… Elin oğlu çalıntı atla, Üsküdar'a vardı bile. Neler mi yaptılar, sayalım hemen.

* * *

Malum sandıklar okulda kuruluyor. Okulun hâkimi, kralı müdürüdür. AKP İlçe teşkilatları, müdürlerle temasta. Zaten önce solcu, sonra Kürtçü, yetmedi bir de paralel bahanesiyle, bütün müdürleri değiştirdiler. Şimdi sıra parti emrine almaya geldi. Mesela başkentin ilçelerinde, müdürler yemekli toplantıya çağrılıyor. Görünürde Milli Eğitim toplantısı, ama her masada bir AKP'li oturuyor. Müdürle tanışılıyor, sohbet, muhabbet, seçim günü için halvet… Bir siyasetçi ile bürokrat, (hem de seçimde görev alacak olanı) aynı masada oturamaz, ayıptır, günahtır, yasaktır. Dinleyen var mı? Yok!

* * *

Yetmedi dahası da var. Seçimde görevli öğretmen, nasıl seçilir bilir misiniz? Okullara yazı yollanır, gönüllü isimler istenir. Ya da eskiden istenirdi… Bu seçimde okullara, seçimde görevli öğretmen listesi yollanacak. İsimleri AKP'li sendika bulacak.

* * *

Okul, öğretmen tamam. Ya il, ilçe seçim kurulları? Siz yargıdaki son atamaları, HSYK'da yeni düzeni boşuna mı sandınız? Kurul başkanları da. İşleri yürüten katipler de çoktan seçildi, göreve hazırlar.

* * *

Sevdikleri lisanla anlatayım. Akıllarınca kumpası kurdular. 7 Haziran seçim günü, siz kime oy atarsanız atın, sandıktan başka sonuç çıkacak. Adına da milli irade denilecek.

Yemezler…

Sandığa uzanan o kirli eller bu kez kırılacak. Gerçek seçim sonuçları tokat gibi yüzlerinde patlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman, Sözcü oldu! Seçim yalanlarına başladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN