Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ye yalanlaması

Grup Başkanvekili Aydın, Grup Başkanvekili Buldan'ın Paketi ile ilgili tekriri müzakere açıklamasına ilişkin, "Mutabık olduğumuz bir konu yok, makul önerileri değerlendiririz" dedi.

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:30
AK Parti'den HDP'ye İç Güvenlik yalanlaması
Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın Paketi ile ilgili tekriri müzakere açıklamasına ilişkin, "(16 maddenin tekriri müzakereyle tamamını değiştireceğiz) diye oturduğumuz, mutabık olduğumuz bir konu yok. Makul birtakım öneriler gelirse ona bakarız, tekrar oturup değerlendiririz" dedi.

Meclis'te gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Aydın, muhalefetin konuya ilişkin makul, mantıklı, kabul edebilecekleri önerilerini değerlendireceklerini ifade ederek, "Bu da şu ana kadar olmuş bir şey değil" diye konuştu.

Muhalefetten maalesef madde bazında ya da kanunla ilgili öneri alamadıklarını ve muhalefetin toptancı bir şekilde reddettiğini ifade eden Aydın, şöyle devam etti:

"Dolayısıyla şu anda müzakere yapılıp, böyle bir mutabakat sağlandığına dair, tekriri müzakereye, o kadar maddeye ilişkin böyle bir şey yok. Doğru değil.

Hakikaten bizim de kabul edebileceğimiz, mutabık olacağımız, makul, mantıklı, ayakları yere basan öneriler gelirse bunu oturup, değerlendiririz. Ama şu anda buna ilişkin gelen bir öneri de yok, oturup konuştuğumuz bir şey de yok. Paket üzerinde bu öneriler gelirse nedir, ne değildir, var mı, yok mu bu veya başka öneriler...Bu geldikten sonra oturulup, konuşulacak bir şey. Şu anda bu konuyla ilgili uzlaşılmış, konuşulmuş, çözüme varılmış bir konu yok, bir durum yok. '16 maddenin tekriri müzakereyle tamamını değiştireceğiz' diye oturduğumuz, mutabık olduğumuz bir konu yok. Makul birtakım öneriler gelirse ona bakarız, tekrar oturup değerlendiririz."

Aydın, "Bir temas olmadı değil mi?" sorusuna, "Henüz bir önerileri gelmedi. Somut öneri yok ortada. Hangi maddeye ilişkin ne gibi bir önerileri var o ortada yok. Şimdi öneri olmadan, oturup konuşulmadan bunun tamamı değişecek diye bir şey de yok. Öneriler gelir, oturulup konuşulur ve müzakere edilir" yanıtını verdi.

HDP'li Buldan

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Iğdır'da, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin "AKP Grup Başkanvekilleri ve İçişleri Bakanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde geçen maddelerin tekrar ele alınması, tekriri müzakere yöntemiyle bir daha görüşülmesi yönünde bir ortaklaşma sağlandı" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den HDP'ye İç Güvenlik yalanlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN