Türkiye'nin en iyi haber sitesi

takip sistemini lere açtı

Her de yaşanan manipülasyonlar artık bu seçimde yaşanmayacak. Çünkü seçim sonuçlarını aynı anda her ye son rakamları verecek.

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:01
YSK seçim takip sistemini partilere açtı
Yüksek Kurulu (), 7 Haziran'da seçime girecek siyasi lerin sonuçları eş zamanlı izleyebilmesi ve saklayabilmesine imkan sağlayan Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'nin kullanımını içeren genelgeyi kabul etti.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan Kurul kararında, Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'nin, seçim günü oy verme süresi sonunda YSK Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce, çevrim içi ulaşan sandık ölçekli sonuçların, seçime katılan siyasi parti genel merkezlerinde eş zamanlı izlenebilmesi ve saklanabilmesine imkan sağlayan bir sistem olduğu belirtildi.

Kurul'un, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sağlıklı ve düzenli yürütülüp sonuçlandırılması ve yurt genelinde uygulamada birliğin sağlanması amacıyla Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi Kullanım Usul ve Esasları Gösterir Genelge'nin kabulüne karar verdiği kaydedildi.

Genelge'de, Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi'ni kullanacak siyasi parti yetkililerin sorumlulukları, sisteme düşen sonuçların görüntülenmesi ve saklanmasıyla ilgili hususlar yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK seçim takip sistemini partilere açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN