adayları için en kritik gün

Giriş Tarihi: 6.3.2015 08:34 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 08:44
AK Parti aday adayları için en kritik gün

, belirlemede ikinci adım olan mülakata bugün geçiyor. 12 ayrı komisyon, aday adaylarını mülakata alacak.

'de adayları temayül yoklamalarının ardından bugünden itibaren İşleri Başkanlığı'nın koordinasyonunda Genel Merkez'de tek tek mülakata alınacak.

Aday belirlemenin en önemli aşamalarından biri olan mülakat süreci için, 'nun A Takımı'ndaki isimlerin başında olduğu 12 ayrı komisyon oluşturuldu. Her komisyonun başında M.Ali Şahin, Mustafa Şentop, Süleyman Soylu, Beşir Atalay, Öznur Çalık, Nüket Hotar gibi isimler yer alıyor.

En çok başvurunun olduğu ve en fazla milletvekili adayının yarışacağı bölgesinde mülakatları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin koordinasyonundaki ekip yapacak. 'nın aday adaylarıyla Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ve üç üye görüşecek. Diğer iller gruplar halinde MYK üyelerinin başkanlığındaki alt komisyonlara verildi.

Mülakatlarda, aday adaylarının vizyonları, birikimleri, nitelikleri, geleceğe dair planları, Türkiye ve AK Parti'ye ilişkin hedefleri, konuşmaları komisyonlar tarafından mercek altına alınacak. Ardından, temayül sonuçları, anketler, kanaat önderleri ve STK'ların görüşleriyle bir araya getirilen veriler ışığında hazırlanan raporlar, son aday tespiti için Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Üst Komisyon'a aktarılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti aday adayları için en kritik gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN