Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Türkiye elinden geleni yapacak

Ahmet Genel Kurulu'nda konuştu

Giriş Tarihi: 6.3.2015 17:10 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 17:35
Davutoğlu: Türkiye elinden geleni yapacak

Ahmet , Birleşmiş Milletler'de () "Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi" temalı etkinliğe katılacak, BM'ye hitap etti. Davutoğlu, ajandasında önemli işler olduğunu ve kadınlara yönelik önemli yenilikler olacağını belirtti.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Tüm çabalarımız genç kızlarımıza pozitif bir ayrımcılık oluşturmak istiyoruz. Biz kadına uygulanan şiddeti ortadan kaldırmamız için elimizden geleni yapacağız.

BM'nin ayrımcılık sözleşmesine tarafız

Aile içi şiddetle ilgili çıkarttığımız yasa çok önemli. 2015 gelişim hedeflerimize kadınları dahil etmezsek asla başarılı olamayız. Ayrımcılığı ortadan kaldırılmalyız.

Önümüzdeki aylarda ajandamızda önemli işler var. Kadınlara yönelik tüm ayrımcılığı ortadan kaldırmak için Türkiye elinden geleni yapacaktır.

G20 başkanlığımızda da bu yönde çalışmalarımız olacak.

Sivil toplumun güçlü bir şekilde çalışması gerekir. Kamu ve özel sektörün kültürel gelişim için ortak çalışması şart. Türkiye'de bu yönde önemli çalışmalar yapıldı.

Türkiye'de kadınlara ayrımcılığa yönelik 2010'da anayasımıza yeni bir madde ekledik.

Kadınlara yönelik şiddeti ortadan kaldırmak için yeni adımlar attık. Ülke genelinde 131 adet sığınma evi var. Birçok noktada da merkezler kurulmuştur. Türk ceza kanunu kadınlara yönelik cinayetlerde ağırlaştırılmış müebbet vermektedir. Şu anda kadınlar çalışma hayatında yüzde 30'dur. Bunu yüzde 41'lere çekmek istiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Türkiye elinden geleni yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN