Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan açıklaması geldi

Cumhurbaşkanı daki artışla ilgili konuştu.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 14:46 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 16:49
Erdoğan'dan dolar açıklaması geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularına yanıtlayarak dolardaki artışla ilgili açıklamalarda bulundu.

, daki yükselişin hatırlatılarak "Siz, ekonomik kurmaylarınızla görüştünüz mü? Bu konuda nasıl bir adım atılacak? Bir de Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile görüşmeniz olacağını söylemiştiniz. O randevu verildi mi, hangi gün olacak?" sorusu üzerine, şunları söyledi:

FAİZ LOBİSİ VE AŞIRI YATIRIMCILARIN DOLAR ÇALIŞMALARI

"Her şeyden önce şu anda dolar, avro, , bunları etraflıca ele aldığımızda karşımıza çıkan durum şudur: Bir defa burada faiz lobisinin malum bir çalışması var ama şu son gelişmeler, bir defa tamamıyla bir dolar-avro arasındaki parite konusudur. Bunu bir kenara koymak suretiyle ortaya bazı iddialar atmak çok çok yanlıştır. Şunu açık ve net söyleyeyim: Şu anda özellikle faiz lobisi veyahut da dolara aşırı derecede yatırım yapanlar, yaya kalabilirler. Bunu bilmeleri lazım çünkü burada yapılan spekülasyon, 'Doları piyasadan çekelim, Merkez Bankasını köşeye sıkıştıralım' veyahut da Merkez Bankasının tüm bunlar karşısındaki tabii ki tavrı önem arz ediyor. Merkez Bankası Başkanı ve tabii ki Başbakan Yardımcısı, her ikisinin de bu konuyla ilgili söylemiyorum genelleme ile ilgili talepleri var. Amerika dönüşü kendileriyle de oturup değerlendirme yapacağız. Gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Gelecekle ilgili neler yapılabilir, neler yapılamaz, belirlenmiş bir tarih yok. Amerika dönüşü sonrası bu görüşmeyi yapacağız."

Erdoğan Kabataş olayına vurgu yaptı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan dolar açıklaması geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN