'dan CHP'nin kapatılacağı iddialarına sert yanıt

Giriş Tarihi: 7.3.2015 16:33 Güncelleme Tarihi: 7.3.2015 17:25
Erdoğan'dan CHP'nin kapatılacağı iddialarına sert yanıt

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine hitap etti.

Gaziantep'te sivil toplum kuruluşları yemek toplantısında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bazı partileri kapatılacağına dair polemik yapması doğru değil.

Bu çok çirkin. 2010 yılında biz partilerin kapatılmaması için yasa çıkartalım dedik. Bunlar Meclis'ten kaçıp gittiler. İçimizdeki bazı hainler de kaçıp gitti.
Bugün bunu söyleyenler buna hazır mısınız? Siyasi partilerin kapatılmasını engelleyen bir yasa çıkartın. Ama mesele o değil. Burada alavare dalavere.

Siyaset dürüstlük kazanır. Seçim geliyor diye bu tür iftiralarla iktidarı köşeye sıkıştıralım. Bunlar artık geride kaldı tutmuyor.

Bugün Türkiye özgürlükler konusunda en büyük zirveyi yaşıyor. Anayasa içinde istediğin muhalefeti yaapbilirsin. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına, Başbakanına hakaret ediyorsun. Bunu ABD'de yap bakalım. Neler oluyor?

Özgürlük adına taşla, molotofla terörize edenler özgürlükten bahsediyorlar. Meclis'te maske takıyorlar. Molotofa özgürlük diye sokakta dolaşanlardan demokrasi bekleyebilir misiniz?

Havai fişekleri bir silah olarak kullanıyorlar. Her zaman söylerim bıçak doktorun elinde can kurtarır, katilin elinde can alır.

Yasal çalışma yaptık. Şehrin bu bölgeleri miting için uygundur. Bunlar ne dedi " Hayır biz istediğimiz yerde yaparız"
Burası bir hukuk devleti. Böyle bir şey olabilir mi? 12 yıllık Başbakanlığı dönemimde istikrarı, huzuru bozmak için ellerinden geleni yaptılar ama biz karşılarında dimdik durduk.


Geçmişte Menderes'e, Özal'a, Erbakan hocamıza aynı oyunu oynadılar. 28 Şubat'ta vakıfların mallarına el koydular. Biz vakıfların haklarını geri verdik.

Her darbe öncelikle elini vatandaşın cebine elini atar. Bir kitapçık kriziyle bu millet fakirleştirilmiş. 40 milyar dolar birilerinin cebine girdi.

Faizi yüksek tutarak bu milletin emeğini birilerine peşkeş çekmek istiyorlar. Kan tüccarlarının birilerinin maşaları olmuştur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan CHP'nin kapatılacağı iddialarına sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN