Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın hedefi, çözümdü

Giriş Tarihi: 7.3.2015
Paralel Yapı'nın hedefi, çözümdü

Bakan : çözümü hedef aldı ama başarılı olamadı. PKK'nın çekilmesini durdurdu. Demirtaş, barış istemeyen bir dille konuşuyor

Hükümet nde kararlı adımlar atarken, 'nın süreci sabote etme girişimleri de bir bir deşifre oluyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı , Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'dan yaktığı barış meşalesinin hemen ardından 17 Aralık olaylarının yaşandığına dikkat çekti: "Paralel yapı çözümü istemiyor. 17-25 Aralık operasyonları doğrudan süreçle bağlantılı. Barışı hedef aldılar ama başarılı olamadılar." SABAH Ankara Büro'nun konuğu olan Bakan Eker, şu mesajları verdi:SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ: Seçime sistem değişikliği gündemi ile girilecek. AK Parti çoğunluğu elde ederse Türkiye sistem değişikliğine tek başına gidecek. Bizim mücadelemiz budur. Cumhurbaşkanı bunu yüksek sesle söyleyerek bugünlere geldi. Kapalı kapılar arkasında konuşmaz.
HDP BARAJI AŞAR MI?: HDP'nin barajı aşması önümüzdeki sürece bağlı. (Barış HDP'yi büyütür mü?) Türkiye partisi olursa büyütür. Cumhurbaşkanı seçiminde CHP'nin çatı adayını içine sindiremeyen sol seçmen, sandığa gitmeyen marjinal gruplar oraya yönlendi. Cumhurbaşkanı seçimi ile parlamento seçimleri farklı. Bu süreçte Türkiye geneli ve batısında oylarını artırma ihtimali var.SANDIKTA TEHDİT KALKARSA: Kırsalda hangi köyün kime oy verdiği biliniyor. İnsanlar, baskıyı, tehdidi alıyor. Hoparlörle tehdit edilmiyor ki. Haber gönderiliyor. Silah varsa insanlar korkar. Bakıyorsunuz belediye oy vermeyen köyün yolunu yapmıyor. Her durumda HDP'nin alacağı oylar var. Bölgede şiddetin hüküm sürmesi, baskı ile gelen oylar var. Ancak hepsi özgür iradenin karşılığı değil. Baskı biterse gönüllü oy ortaya çıkar.
PARTİ OLARAK KATILMALI: Bir parti sadece Kürtlerin değil Türklerin de partisiyiz diyorsa sürekli bağımsızlar üzerinden parlamentoya girme teşebbüsü güvenin karşılığı olmaz. Kendi siyasi parti kimliği ile ortaya çıkması gerekir. Bu nedenle HDP parti olarak katılmalı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı'nın hedefi, çözümdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN