Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman'dan tam bir iki yüzlülük

17-25 Aralık kirli komploları sonrası ihanetleri deşifre olan paralel yapının yayın organları, geçmişte imza attıkları haber ve yorumların bugün tam tersini savunarak, "iki yüzlülük ve ilkesizlik” örneği sergiliyor.

Giriş Tarihi: 7.3.2015 12:56 Güncelleme Tarihi: 7.3.2015 14:20
Zaman'dan tam bir iki yüzlülük
AK Parti Hükümetine karşı gerçekleştiren 17 ve 25 Aralık kirli operasyonlarının başarısız olmasının ardından hırçınlaşan paralel devlet yapılanmasının yayın organlarının toplum gözündeki itibarı her geçen gün düşüyor. Ülkeyi kaosa sürüklemek için başlatılan Gezi kalkışmasında olayının yanında duran paralel yapının sözcülüğünü üstlenen , bugün hiçbir ilke tanımadan ikiyüzlülüğünü ortaya koyan yayınlara imza atıyor.

Gezi vandalizmi sırasında Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nun gelini Zehra D.'nin bebeği ile birlikte Kabataş'ta saldırıya uğramasını savunan Zaman, son günlerde Kabataş olayıyla ilgili başlatılan linç kampanyasında adeta başı çekiyor.

KABATAŞ'I SAVUNDUĞUNU UNUTTU YALAN DEDİ

Başörtülü Zehra Develioğlu'nun yaşadığı mağduriyeti; 13 Haziran 2013'de,"Kadınlar küfrediyor, erkekler vuruyordu" 14 Haziran 2013'de ise, "Darp edilen genç annenin 6 aylık bebeği sütten kesildi" ile başlıklarıyla duyuran Zaman gazetesi, bugün ise Kabataş lincine karşı 14 ın "Diliniz kaba, vicdanınız taş" şeklinde ki protestolarına yönelik karalama kampanyasına başladı.

Zaman gazetesi, daha önce yayınladığı haberleri unutarak, Kabataş lincini protesto eden gazetecileri, "14 yandaş yazar 'Kabataş yalanı' için aynı başlığı attı" şeklinde bir haberle yazarları hedef haline getirdi.

SEN UTANIYOR MUSUN DUMANLI?

Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Müdürü , sosyal paylaşım sitesi twitter'daki şahsi hesabından Kabataş olayı hakkında paylaşımda bulunmuş ve 13 Haziran 2013 tarihinde, "Eylemcilere tam destek verenlerden başörtülü bir kadın ve çocuğunu öldüresiye döven alçakları telin etmelerini bekliyorum. Buyurun lütfen!" ifadelerini kullanmıştı. Aynı Ekrem Dumanlı, 2 Mart 2015 tarihinde kendi sözlerini inkar eden paylaşımda bulundu ve "Daha ortaya onlarca yalan çıkacak ve utanmaz adamlar bile utanmak zorunda kalacak" ifadelerini kullandı.

ZAMAN GAZETESİ AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Gezi Olaylarında 'Camide bira içildi' diyen paralel yapıya yakınlığıyla bilinen yayın organlarının Kabataş'ta başörtülü bir kadının mağduriyetini bile hiçe sayıp, 180 derece dönmesi pes dedirtti. Daha önce pek çok yalan habere imza atan Zaman gazetesinin Kabataş konusunda da çark etmesi, hem haberlerini hem de Dumanlı'yı açığa düşürdü. Her defasında hüsrana uğrayan Zaman'ın ve Ekrem Dumanlı'nın söz konusu konuyu nasıl izah edeceği merak konusu oldu.

BAĞLI: İLKE YOK, AHLÂK YOK SADECE İNKÂR VAR!

Konuyla ilgili Yeni Akit gazetesine konuşan konuşan AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, paralel yapının yayın organlarının talimatlar doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. Zaman ve çevresindeki bütün yapılanmalar, özde herhangi bir gerçeklik üzerinde hareket etmediklerini belirten Bağlı, "Onlar için hakikat, somut olarak var olan bir durum ya da olgu değildir. Onlara buyurulmuş bir şeydir. Dolayısıyla kendi söylediklerine muhalefet etmelerine şaşırmıyorum. Tek hedefleri, sivil siyaseti bozguna uğratarak hükümete zarar vermektir. Bunun dışında hiçbir hedefleri olmadığı için herhangi bir ahlak değerine bağlı değiller. Onlar için ahlakın bir kıymeti yok. Konjonktüre hareket ettikleri için ilke, ahlak, değer, prensip yok sadece inkâr var. O yüzden utanmayacaklar ve çok pişkince söylemeye devam edecekler" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman'dan tam bir iki yüzlülük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN