"Gezicilerden çalınmış olan Gezinin ruhunda Kabataş'ın olma potansiyelini gördük"

Giriş Tarihi: 9.3.2015
Gezicilerden çalınmış olan Gezinin ruhunda Kabataş'ın olma potansiyelini gördük

Kadına şiddet konusunda çalışmaları ile tanınan sosyolog Nurhayat Kızılkan: Yıllarca “kadının beyanı esastır” diyen kadın hareketlerinin ZD’ye “tacizin belgesini getir” demeleri utanç verici. Gezi’nin ruhunda Kabataş vardı. Diğer Kabataş’ları sulandırmak için bu olayın üzerine gidiyorlar.

Türkiye 15 ay sonra yeniden Kabataş'ta Gezi eylemcilerinin saldırısına uğrayan ZD'nin kadın gazetecilere yaptığı açıklamaları konuşuyor.
Paralel, Liberal, Sosyalist ve Kemalist köşe yazarları bebeği ile birlikte tacize uğrayan anneye, gözü dönmüş bir şekilde "belgeni getirmezsen sana inanmayız, sana inanan köşe yazarlarını da linç kampanyasına maruz bırakırız" diyor.

Kabataş saldırısı hakkında her şey çaresiz bir kadının yaptığı açıklamalar üzerinden konuşuldu.

Gülen hareketine yakınlığı ile bilinen bir teknoloji kuruluşunun İstanbul Emniyeti'ne ve İDO'ya verdiği MOBESE hizmeti ve çalışmayan kameralar hiç konuşulmadı.

Kayıp 58 saniyelik görüntüler ve farklı kamera açılarından alınan görüntülerin akibeti hiç gündeme getirilmedi.
Sanki Gezi'de hiçbir vandallık yaşanmamış, Türkiye'nin dört bir yanında başörtülü kadınlar Gezi eylemcilerinin sözlü ve fiili tacizine uğramamış gibi bütün tartışma Kabataş'ta bebeği ile birlikte saldırıya uğrayan ZD üzerinden yürütülüyor.

Medyadaki bu iki yüzlülüğü kadına yönelik şiddet ve kadın hakları konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Sosyolog Nurhayat Kızılkan ile konuştuk.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Gezicilerden çalınmış olan Gezinin ruhunda Kabataş'ın olma potansiyelini gördük"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN