Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in takipçisi olacağım'

Giriş Tarihi: 9.3.2015
'Kadına şiddetin takipçisi olacağım'

Kadına yönelik şiddetin, ailenin ve toplumsal dokunun zehirlenmesine yol açtığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "i bizzat takip ettiğim konular arasına ilave ediyorum. Hatta ilk sıraya alıyorum" dedi

Cumhurbaşkanı , i bizzat takip ettiği konular arasında ilk sıraya aldığını belirterek "Yürütülen çalışmaları bizzat kuracağım ekiple takip edeceğim" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 8 Mart nedeniyle düzenlenen "İstanbul Buluşması" etkinliğine eşi Emine Erdoğan, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan'la birlikte katılan Erdoğan, şu mesajları verdi:

ÖZGECAN'I ANDI:
Mersin'de hunharca, alçakça öldürülen Özgecan kızımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Geçtiğimiz yıl Almanya'da, hiç tanımadığı iki genç kızı tacizden kurtarmak isterken öldürülen kahraman Tuğçe Albayrak kızımızı rahmetle anıyorum.KADIN BEDENİNİN SÖMÜRÜSÜ:
Kadınların, adeta bir pazarlama aracı olarak, bir vitrin süsü olarak kullanılmasını da kadına karşı bir saygısızlık olarak kabul ediyoruz. Kadın emeğinin ve bedeninin bu şekilde sömürülmesini, kadına karşı şiddetin bir başka biçimi olarak değerlendiriyor ve bununla da mücadele edilmesi gerektiğini savunuyoruz.

TÜRKİYE'YE İLAN EDİYORUM:
Buradan tüm kadınlarımıza, tüm Türkiye'ye şunu ilan etmek istiyorum. Cumhurbaşkanı olarak kadına şiddetle mücadele için yürütülen her çalışmanın yanındayım, destekçisiyim. Biliyorsunuz bazı konular benim şahsi takibim altındadır. Mesela, sigara başta olmak üzere zararlı alışkanlıklarla ve bağımlılıkla mücadele, bunlardan biridir. Bundan sonra, kadına şiddeti de bizzat takip ettiğim konular arasına ilave ediyorum, hatta ilk sıraya alıyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kadına şiddetin takipçisi olacağım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN