Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Partimde ihanet edenler çıktı

, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddete sert tepki göstererek oluşturulan bir birimle kadına karşı yapılan şiddete anında müdahale edileceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:12 Güncelleme Tarihi: 10.3.2015 15:06
Erdoğan: Partimde ihanet edenler çıktı

Recep Tayyip , muhtarlarla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir kez daha bir araya geldi. Erdoğan'ın gündeminde CHP'yi kapatma iddiaları, kadına şiddet, içgüvenlik paketi gibi konular vardı.Kadına şiddete karşı Erdoğan'ın talimatıyla acil müdahale birimi kuruluyor.

Muhtarlara seslenen Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Bırakın onu bunu karalamayı bu ülke için ne yaptınız onu söyleyin. Proje namına hiçbir şey yok. Bu ara ne söylüyorlar. Neymiş partilerini kapatılacakmış. Senin partini neden kapatsınlar? Ben genel başkan olduğum parti 2007'de kapatılmak istendi.

Hiçbirinin sesi çıkmadı. Hatta biri Ankara'da hakimler savcılar var dedi. Kapatılsa zil takıp oynayacaklar. Bunu söyleyenler şimdi partimiz kapatılacak diyorlar. 2010'da parti kapatılmasını yasaklayalım dedik. O maddenin görüşülmesinde Meclis'i terk ettiler. Ne yazık ki partimin içinden de ihanet edenler çıktı.

Onlar da o maddenin görüşülmesinde bulunmayınca 330'u yakalayamadı. yakalasaydık partilerin kapatılması kaldırılacak ve bunlar konuşulmayacaktı.

Geçenlerde Başbakan'a da söyledik. Bu işi Meclis'e getirin. Bir hafta içinde birlikte yasa teklifini getirelim. Zor bir iş değil, 3-5 maddelik bir iş... Zorlaştırmayı değil, tamamen ortadan kaldıralım.

Bunun adımı atılsın, milleti aldatmaya gerek yok. Dürüst olmak gerekli. İktidar partisi adım attı, tekrar gelin destekleyin. Kaçmayın. İş işten geçmiş değil. İktidar partisi, anayasa değişikliği teklifini sundu. 4 parti bir araya gelsin. Hatta 4 partiye de gerek yok, anamuhalefet partisi ile iktidar partisi bir araya gelsin bu iş çözülsün. Ondan sonra da kimse kuşlardan haber aldım, benim partimi kapatacaklar diye ortada dolaşmasın."

Göreve geldik, 6 bin 500 km'lik bölünmüş yolun üzerine 17 bin 500 km bölünmüş yol ilave ettik. Bizler dedik ki ülke bu artık dünya ile rekabet edebilir. Marmaray ecdadımızın projesiydi. Avrasya projesinin temelini attık, önümüzdeki yıl inşallah o da bitecek.

Birinci köprü ile ikinci köprü arasında iki katlı bir tünel daha yapılıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yapımı hızla devam ediyor. Şu anda hamdolsun 320 metre yüksekliğindeki kuleler bitti. İnşallah bu yılın sonuna 29 Ekim'e yetiştirilecek.

Bu tabii ne ile birleşecek, dünyanın 3. en büyük havalimanı ile bütünleşecek. Bunlar icraat laf değil. İş ürettik, üretmeye devam ediyoruz. Ankara'da böyle bir modern hava limanı mı vardı. Bunların hepsi oldu ve olmaya devam ediyor.

"BÜYÜK DEVLETLERE BU YAKIŞIR"

Cumhurbaşanlığı Sarayı ile ilgili anamuhalefet partisinin başında olan zat yok kaçak saraydı şuydu buydu gibi atıp tutuyor. Büyük devletlere buralar yakışır, bunu böyle bileceksiniz. Büyük hedefleri olmayanlar buraları düşünemezler. Bu millet büyük ve güçlü bir millet. Ona yakışan ne ise onu yapacaktır.

Ankara'da büyük bir toplantı salonu yok. Burada büyük bir merkez yapalım kamunun büyük toplantılarını burada yapma imkanı olur. Onun altında büyük bir cami yapalım dedik, çünkü çevrede büyük bir cami yok. Yetmiyor, çok amaçlı bir toplantı sergi salonu inşa edelim dedik. Ankara'da bu tür yerler yok. Burası başkent, başkentte böyle yerler olmaz mı? Cumhurbaşkanlığı kütüphanesini de burada inşa edeceğiz."

Siyaset samimiyet işidir. Siz samimi değilseniz millet size ona göre değer verir. Oy vermediği için milletve kızarak sisyset yapılır mı, iktidara talip olunur mu? Ben inanıyorum ki, siz köyünüzde mahallenizde ev ev dolaşıyorsunuz. Çoğunun künyesini biliyorsunuz. Bu olmadığı zaman 2'nci, 3'üncü dönem muhtar seçilemezsiniz. Bu millet kendisine sahip çıkana sahip çıkar.

MUHTARLAR PARLAMENTOYA GİREBİLİR

Parlamentoya girmek her muhtarımızın kendi yetkisindedir. Büyük mahallelerdeki muhtarların parlamentoya girme şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. Demokrasinin temel taşı muhtarlardır. Muhtarı olmayan demokrasi sakattır. Muhtar kardeşlerimin vermiş olduğu mücadele Türkiye'yi yükseltecek mücadeledir."

Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına seçilmiş hükümetine diktatör diyenler gönüllerindeki özlemi ifade etmektedirler. Üstelik bu şekilde iftira ettikleri Cumhurbaşkanı son 12 yılda bir değil, iki değil, üç değil tam dokuz defa hem de oylarını sürekli artırmak suretiyle milletin desteğine mazhar olduğunu göstermiştir

Kendilerine güvenmek suretiyle cumhurbaşkanı adayı olamadılar. Bu millet çok uyanık siz milleti ne zannediyorsunuz. Kimse milletin aklıyla dalga geçmeye çalışmasın. Muhalefetin başındakiler böyle destek alsa, hemen milli şefliğini ilan eder.

Kamuoyunu galeyana getirme konusunda çok yeteneklidirler. Geçmişte orduyu sokağa dökmeye çalıştılar. Çok partili dönemde 16 ayda bir iktidar değiştir. Böyle bir ortamda kalkınma olur mu?

"NEREDESİNİZ TENCERE TAVACILAR"

Taksim'de 12 tane ağacın söküldüğünü söylediler. 12 ağaç sökülerek başka yere dikildi. Bu ağaçlarla ilgili kıyameti kopardılar. Yalova'da asırlık çınarı kestiler, sesleri çıkmadı. Neredesiniz tencere tavacılar."

Şu günlerde üniversitelerden sokaklara kadar bazı yerlerde tezgahlanmaya çalışılan oyunların gerisindeki niyeti de çok iyi biliyoruz. Hala masum gençlerin canı pahasına üniversiteleri kavgaların merkezi haline getirme, hala Gezi olaylarını yeniden alevlendirme rüyası görenler var. Türkiye bu karanlık günleri artık geride bıraktı. Artık hiçbir vatandaşım bu oyunlara, bu kirli tezgahlara, bu provokasyonlara rağbet etmiyor, etmeyecek.

"ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK"

Kadına şiddet insanlığa ihanettir. Karşımızdakine kadın-erkek diyerek değil de insan olarak baktığımızda pek çok meselenin yoluna girdiğini görürüz. Cinsiyet başta olmak üzere farklılıkları üste çıkardığında sorunlar başlıyor.

Cumhurbaşkanlığında bir birim oluşturuyoruz. Bu birimle haberleri takip edeceğiz, anında müdahale edeceğiz."

"ERKEKSEN PANTOLONUNLA DOLAŞ"

İç Güvenlik Yasa Tasarısı birilerini rahatsız ediyor. Engelleye engelleye daha 50 madde görüşülebildi. Çıkacak, o ayrı mesele. Ama neden bize zaman kaybettiriyorsun? Bunu yasal yönden engelleyebiliyorsan engelle. Zaman kaybettirmekten başka bir işe yaramıyor. Adam elinde molotofkokteyli ile dolaşıyor. Her şeyi yaktılar yıktılar. Serap kızımızı molotofkokteyliyle yaktılar. Havai fişekler can almaya dönüştü. Demir bilye ile sapan... Biz çocuklukla farklı kullanırdık. Bunlar can almak için kullanıyor. Silah neyse molotofkokteyli ol. Şimdi bunların cezası artıyor, bundan rahatsızlar. Terörist değilsen maske takmana gerek yok. Neden maske? Niye etek? Erkeksen pantolonunla dolaş, niye etek? Orada da yine hanım kardeşlerimize saygısızlık var. Tanınmayalım diye, altta etek, yüzüne maske. Bir kısmı da parlamentoda maskeyle oturuma katıldı. Nasıl bir milletvekilisiniz? Neymiş poşu takmış poşunun takılma şekli başkadır. Yasal olmayan şeyleri meşrulaştırma gayreti var."

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR"


Kritik bir dönemden geçiyoruz. Büyüyen Türkiye'nin buna uygun bir yenilenmeye olan ihtiyacı her geçen gün daha da ortaya çıkıyor. Eski Türkiye alışkanlıklarıyla bu hedeflere ulaşamayız. 7 Haziran seçimlerinin bunun için fırsat olduğuna inanıyorum.
Türkiye kritik bir dönemden geçiyor. Yeni vizyonlar, yeni hedefler doğrultusunda büyüyen, güçlenen Türkiye'nin buna uygun bir yenilenmeye, yapılanmaya olan ihtiyacı her geçen gün daha iyi ortaya çıkıyor. Eski Türkiye'nin alışkanlıklarıyla, kurallarıyla, kurumlarıyla bu dönüşümü tamamlayamayız, hedefe ulaşamayız. Bunun için köklü bir değişime ihtiyacımız var. 7 Haziran seçimlerinin bunun için bir fırsat olduğuna inanıyorum. Ben, yeni Türkiye için yeni anayasaya ve başkanlık sistemine ihtiyacımız olduğunu düşünüyor, bunu her vesileyle ifade ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Partimde ihanet edenler çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN