operasyonunda Murat Alkul ve Özgür Öztürk'e tutuklama kararı

Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "" operasyonu kapsamında önemli bir karara imza attı.

Giriş Tarihi: 10.3.2015 19:19 Güncelleme Tarihi: 10.3.2015 23:32
Paralel Yapı operasyonunda Murat Alkul ve Özgür Öztürk'e tutuklama kararı
Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "" operasyonu kapsamında, eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akkul ile Başkomiser Özgür Öztürk'ün tutuklanmasına karar verdi.

AKKUL'UN İSMİ HANEFİ AVCI KUMPASINDA DA GEÇMİŞTİ

Gülen Grubu'nu ifşa ettiği için tutuklanan Hanefi Avcı'ya ait olduğu iddia edilen ünlülere ait ses kasetlerini, Paralel çetenin Ankara ve İstanbul'da üretip makam odasına koyduğu ortaya çıkmıştı.

Hanefi Avcı'ya yönelik kumpasta makam odalarına konulan 19 kaset Başkomiser Erkan Soydan, Avcı'nın odasında arama yapılmadan bir gün önce Ankara'ya gidip İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Murat Akkul'dan 5 kaset daha alıp aynı gün gece Eskişehir'e dönmüş, geceyi Dedepark Oteli'nde geçirmişti. Avcının görevden uzaklaştırılması isteyen Paralel Yapı ses kayıtlarını Avcı'ya ait bilgisayara yerleştirmek istemiş ancak Avcı görevden ayrılırken bilgisayarını resetlediği için bu mümkün olmamıştı. (Haberin devamı için tıklayınız...)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı operasyonunda Murat Alkul ve Özgür Öztürk'e tutuklama kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN