Doğan'ın Hürriyet'i suçüstü yakalandı

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Doğan'ın Hürriyet'i suçüstü yakalandı

Kadın gazeteci Nazenin Tokuşoğlu'na şiddet uyguladığı için Habertürk'te işine son verilen Alp Ulagay'a Doğan'ın gazetesi Hürriyet sahip çıktı

olayını inkar etmek için SABAH'a iftira atan Hürriyet, 2011'de Habertürk'te röportajlar yapan muhabiri Nazenin Tokuşoğlu'nu herkesin önünde aşağılayan, üzerine kahve döküp şiddet uygulayan Alp Ulagay'ı işe alıp yazar yaptığı ortaya çıktı. Bu durum, kadın gazeteciye şiddet uyguladığı için işinden kovulan ve mahkumiyeti olan Ulagay'a sahip çıkan Hürriyet'in ikiyüzlülüğünü ortaya koydu. Ulagay'a sahip çıkan ise Kabataş saldırısında 'na yapılan taciz ve saldırıları gündeme getiren SABAH'a iftira atan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök oldu.

KAFAMA KAHVE DÖKTÜ

Gazeteci Nazenin Tokuşoğlu'na şiddet uygulayan şefi Alp Ulugay'a Hürriyet sahip çıkarken mahkeme yaşanan vandallığı tescilledi. Tokuşoğlu'nun şikayetiyle açılan tazminat davasında Ulagay 10 bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu. Yaşadıklarını SABAH'a anlatan Tokuşoğlu "Tepemden aşağı sıcak kahveyi döktü. Özür de dilemedi. Açtığım davayı kazandım. O dönem Hürriyet yazarları da bu olayı eleştirmişti. Aynı Hürriyet kendisi kadına şiddet gösteren birini bünyesine alarak çalıştırdı. Bunu anlamak çok güç" dedi.

BÖYLE ÇARK ETTİLER
Kabataş'ta çirkin bir saldırıya uğrayan Zehra Develioğlu ile röportaj yapan kadın gazetecilere linç girişimi başlatan Hürriyet, Gezi sürecinde benzer bir saldırıyı sayfasına taşıdı. Hürriyet yazarı Ayşe Arman, 9 yaşındaki çocuğuyla birlikte Gezicilerin saldırısına uğrayan Yeşim Sönmez'in yaşadıklarını anlatı. Haziran 2013'te Hürriyet'te yayınlanan röportajda, mağdur Sönmez, küçük kızıyla birlikte, Maltepe'de yürürken, gösteri yapan bir grubun, kendisini hedef aldığını, tencere ve tavalarla başına vurulduğunu ve ağır hakaretlere maruz kaldığını anlattı.

İKİ YÜZLÜLÜK
Yeşim Sönmez'in maruz kaldığı şiddet ve hakaret Kabataş'ta kucağında bebeğiyle vandalların saldırısına maruz kalan Zehra Develioğlu'nunkinden ferklı değildi. Ayşe Arman, yeşim Sönmez'le röportaj yaparken, görüntü ve delil aramayan Hürriyet, söz konusu Kabataş olunca yşazarları aracılığıyla çirgin bir linç kampanyasına imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan'ın Hürriyet'i suçüstü yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN