Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ni ilk günden beri istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin kuruluşundan beri Türkiye için ni hedeflediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 21:04 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 21:29
Başkanlık sistemini ilk günden beri istiyor
Siyasi kulislerde 2015 seçimlerinin hemen ardından ne ilk adımın atılacağı konuşuluyor. Başkanlık sistemi ile birlikte Türkiye'nin sıçrama yapacağını söyleyenler olduğu gibi bazı sakıncaları olacağını iddia eden çevreler de var.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık sistemini her fırsatta dile getirmesi bazı çevrelerin 'Erdoğan başkanlık sistemini kendisi için istiyor' gibi yorumlara neden oldu. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemi ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde, 'Bu gündemimize yeni aldığımız bir konu değil, yıllardır Türkiye için bu sistemin daha uygun olacağını söylüyorum' demişti.

İşte Erdoğan'ın yıllardır söylüyorum dediği ve hatta o yıllarda gazetelere manşet olduğu o röportajın karesi:19 Kasım 2002 yılında Vatan Gazetesi, Erdoğan'ın 'Başkanlık Sistemi Bize Daha Uygun' sözlerine yer vermişti.

TÜRKEŞ, DEMİREL, ERBAKAN, ÖZAL HEPSİ BAŞKANLIK SİSTEMİ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugüne kadar Türkeş'ten, Erbakan Hocamıza altını çiziyoruz; Türkeş başkanlık sistemi dedi, şimdi onun içinden gittiğini söyleyenler karşısına dikiliyor. Özal'dan Demirel'e pek çok lider bu arzuyu dile getirmiştir. 2002'den bu yana yapılan seçim referandum milletimizin bu arzusunun örneğidir" dedi.

Kaynak : Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık sistemini ilk günden beri istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN