Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkeme Mehmet Baransu kararını verdi

belgelerini yayımladığı gerekçesiyle tutuklanan Bavulcu Mehmet Baransu’nun itirazı, “ halini sonlandıracak yeni delil yok” gerekçesiyle reddedildi.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 15:39 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 16:39
Mahkeme Mehmet Baransu kararını verdi
Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun belgelerini temin ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına ilişkin itiraz reddedildi. Baransu'nun avukatları geçtiğimiz hafta tutuklamaya itiraz etmişlerdi. Avukatların itirazının yanı sıra, Baransu da mahkemeye 11 sayfalık ek savunma göndermişti. İtiraz önce, tutuklama kararını veren 5. Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan tarafından değerlendirildi. Mahkeme, tutuklama kararının yerinde olduğunu bildirdi. Bunun üzerine itiraz bir üst hakimlik olan 6. Sulh Ceza'ya gönderildi.

MAHKEME: YENİ DELİL YOK

İtirazlar bir hafta sonra sonuçlandı. İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimi Fevzi Keleş, Gizli Belge Temin Etmek suçlamasından tutuklanan Baransu'yla ilgili, 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği kararının usul ve yasaya göre yerinde olduğunu belirterek, Baransu'nun serbest bırakılması talebini reddetti. Mahkeme gerekçesinde, "Dosyada halinin sonlandırılmasını gerektirecek yeni bir delil bulunmadığı anlaşıldığından itirazın reddine" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkeme Mehmet Baransu kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN