Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Soruları çaldık toplu kopya çektik ama...'

Giriş Tarihi: 19.3.2015 18:09 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 18:14
'Soruları çaldık toplu kopya çektik ama...'

Paralel suç örgütü tam bir “minareyi çalıp kılıfını hazırlama” taktiği ile ne kadar suça bulaşmışsa her biri için gerekçe üretmekten de çekinmiyor. Bu kez “KPSS’de kopya çektik ama suç değil” itirafında bulundular.

Paralel örgütün gazetesi Bugün'den itiraf gibi bir açıklama geldi. KPSS sınav sorularının çalındığını ve toplu olarak kopya çekildiğini itiraf eden gazete yasalara göre bunun bir suç olmadığını iddia etti ve bunu büyük bir pişkinlikle "KPSS kumpası hukuken çöktü" başlığıyla duyurdu. Suç işlemekten ve bunu itiraf etmekten korkmayan Paralel örgüt, Bugün'ün haberiyle kendi üyelerini bile şaşırttı. Bugün'ün bu itirafı sosyal medyada Paralel örgüt üyelerinin de eleştiri konusu oldu.

HEM UTANMAZLIK HEM PİŞKİNLİK!

"KPSS kumpası çöktü" başlığıyla verilen haberde, "Algı operasyonu kapsamında başlatılan 2010 KPSS soruşturması için Prof. Dr. Ersan Şen 22 sayfa mütalaa hazırladı. Şen iddiaları tek tek inceledi. 'Toplu kopya çekme eylemi 2010'da TCK'da suç sayılmıyor' dedi. Soruların çalındığı iddialarıyla iptal edilen 2010'daki KPSS'de algı operasyonunu çökerten yeni bir bilgi ortaya çıktı. Kumpasın parçası olarak gündeme getirilen kopya iddialarının hukuki temelinin de olmadığı belirlendi." denildi. Bu ifadelerin tam karşılığı "Soruları çaldık, kopya çektik ama suç değil ki" demek….

SORULARI ÇALDIK, TOPLU KOPYA ÇEKTİK AMA SUÇ DEĞİL!

Haberde şu ifadelere yer verildi:"Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, KPSS soruşturması dosyasına 22 sayfalık mütalaa sundu. Soruşturmada algı için ortaya atılan iddiaları tek tek irdeleyen Prof. Dr. Şen, kumpasa gerekçe gösterilen 'toplu kopya çekme' eyleminin 2010'da Türk Ceza Kanunu'nda suç sayılmadığını, 2011'den itibaren suç sayıldığının altını çizdi. Şen, söz konusu olay için 'hırsızlık' veya 'evrakta sahtecilik' suçlarının da ortaya çıkamayacağını ifade etti."

PARALEL SUÇ ÖRGÜTÜ HIRSIZLIĞINA KILIF HAZIRLIYOR

Bu tür algı operasyonlarına yönelik haberlere çok sık imza atan paralel medyanın KPSS hırsızlığı ile ilgili son haberi tam bir paniğin de göstergesi. Bulaştıkları suça kılıf üretme derdine düşen Paralel suç örgütünün KPSS hırsızlığında "çaldık ama suç değil" noktasına gelmeleri de iyice köşeye sıkıştıklarının bir işareti…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Soruları çaldık toplu kopya çektik ama...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN