Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu Konya'da müjdeyi verdi

Başbakan Davutoğlu Konya'da Atış Test ve Değerlendirme Merkezi'nin açılışında konuştu.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:52 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:35
Başbakan Davutoğlu Konya'da müjdeyi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da Atış Test ve Değerlendirme Merkezin'de konuştu. Davutoğlu savunma sanayiinin öneminden bahsederken Uzay ajansı merkezinin de açılacağı müjdesini verdi.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları:

Türkiye kendi savunma sistemini geliştirmek açısından önemli adımlar attı. Aselsan'ın açılışı bunun en önemli göstergesiydi. Bugün açtığımız tesis de çok önem arz ediyor.

"UZAY AJANSI'NI MECLİS'E GETİRECEĞİZ"

Füze ve uzay teknolojisini gerçekleştirmek zorundayız. Uzay ajansıyla ilgili çalışmamızı yakında Meclis'e getireceğiz. Coğrafyalar ülkelerin kaderidir. Tarihinizi değiştiremezsiniz. Bu topraklar coğrafi olarak altın değerdedir. Çevremiz ateş çemberi. Bizim aidiyet bilincimizdir bizi ayakta tutan. Bugünlerde üzerinde çalıştığımız çözüm süreci bunun en büyük göstergesidir. Stratejik vizyonumuzu iyi kavramalıyız. Bu ülkenin evlatları arasında nifak tohumları ekenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizden önceki hükümet Roketsan'ı kapatmak istedi. Eğer kapatılsaydı bugün bu merkez açılmazdı.

"TÜRKİYE'NİN HİBELERE İHTİYACI YOK"

Bugün 1000'i aşkın savunma şirketi faaliyet göstermektedir. Bu güçlü bir ekonominin en büyük örneğidir. Başdanışman olduğum anlarda önümüze gelen hibeleri hatırlıyorum da şimdi o rakamlara gülüp geçiyoruz. Bundan sonra Türkiye hibçir zaman hibelere muhtaç olmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu Konya'da müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN