Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu yine oy kullanamayacak!

İstanbul 2. Bölge'de ön seçim savaşı kızışınca kendini garantilemek için İzmir’den aday adayı olan Kılıçdaroğlu tıpkı 2010’daki gibi yine oy kullanamayacak. Çünkü parti üyelik kaydı Ankara'da!

Giriş Tarihi: 25.3.2015 02:13 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 06:53
Kılıçdaroğlu yine oy kullanamayacak!
'de milletvekili adaylarını belirleyecek olan ön seçim 29 Mart Pazar günü yapılacak. İzmir'den ön seçime girme kararı alan CHP Genel Başkanı , referandumda yaşadığı olaya benzer bir durumla karşı karşıya kaldı.

Kılıçdaroğlu başbakanlıktan istifa edecekmiş...

İZMİR'DEKİ LİSTEDE ADI YOK

Kılıçdaroğlu'nun ön seçime gireceği İzmir'de listeler askıya çıktı. İzmir İl Başkanlığı'na gelen listede Kılıçdaroğlu'nun ismine rastlanmadı. Ankara'da ikamet eden Kılıçdaroğlu'nun büyük bir ihtimalle burada oy kullanacağı ve kendisine oy veremeyeceği öğrenildi. Koyula ilgili AKŞAM'a konuşan CHP İzmir İl Sekreteri Osman Peri, "Listeler il ve ilçelerimize ulaştı. Bize ulaşan listelerde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi yok. Ön seçim hakim huzurunda yapıldığı için kişiler hangi il ve ilçeye kayıtlıysa orada oy kullanacak. Kemal Bey de bildiğim kadarıyla Ankara'dan oy kullanacak" dedi.OY KULLANACAĞI DA MUAMMA

CHP Genel Merkezi de Kılıçdaroğlu'nun ön seçimde nerede oy kullanacağına dair bir bilgilerinin olmadığını açıkladı. Genel Merkez Basın Bürosu yetkilileri "Kemal Bey'in nerede oy kullanacağı şu anda belli değil" dedi.

İKİNCİ KAĞITHANE VAKASI

Kılıçdaroğlu, 2010'da yapılan referandumda da oy kullanamamıştı. İBB Başkan adayı olduğunda Kağıthane'de oy kullanan Kılıçdaroğlu, adres değişikliğini bildirmeyince referandumda oy kullanamadı. Kılıçdaroğlu, o dönemde 'skandal' olarak yorumlanan bu olaya 'yoğunluk nedeniyle ilgilenemedim' açıklamasını yapmıştı.TOMBALA VEKİLLİĞE İLK TEPKİ BAYKAL'DAN

Seçim sonrası yaşanması beklenen 'kontenjan' tepkileri erken başladı. Kontenjan adayı olmak isteyen aday adaylarına ilk tepki Deniz Baykal'dan geldi. Baykal "Daha neler göreceğiz. Ankara'da bir ölçü insan kendi arasında kapanmış 'yetki bende', 'sen şuradan ol ben buradan' diyor. Sen CHP'nin tabanından korkarsan CHP'yi milletin desteklediği parti haline nasıl getireceksin" dedi.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu yine oy kullanamayacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN