Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'a başkanlık desteği

HDP Diyarbakır Milletvekili 'dan 'a başkanlık desteği geldi. Leyla Zana başkanlık sistemine karşı olmadığını içeriğin önemli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:12 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 15:12
Leyla Zana'dan Erdoğan'a başkanlık desteği
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili , başkanlık sistemini isteyen Tayyip 'a dolaylı destek vererek, "Biz bu sistemin devam edemeyeceğini 2000'li yılların başından beri söylüyoruz. Bir türlü dinleyen olmadı. Bu konuyu anlamaları ve dinlemeleri de sevindirici bir olay. Benim için kimin başkan olup olmaması önemli değil. Bizim için, bu halkın bütün değerleri için, bütün farklılıkları için, o sistemin içeriği önemli" dedi.

BAŞKANLIK DESTEĞİ

Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan'a destek veren Zana, şunları söyledi: "Benden önce konuşan arkadaşımız da ifade etti ve eleştirdi, eleştirilerine katılıyorum. Cumhurbaşkanı'nın 400 vekil istemesine değinmek istiyorum şimdi. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki, '400 tane vekil istiyorum.' Arkasından diyor ki, 'bu sistem yamalı bohçaya dönüştü.' Biz bunu 2000'li yılların başından beri söylüyoruz. Bir türlü dinleyen olmadı. Bu konuyu anlamaları ve dinlemeleri de sevindirici bir olay. Gerçekten bu dar, tekçi, sadece siyah ve beyaz bakan toplumun bütün renklerini görmeyen, doğadan bile ders almayan bu sistemin artık miadı çoktan geçmiştir. Soruyorlar; diyorlar ki, 'siz başkanlık sistemini istiyor musunuz?' Benim için kimin başkan olup olmaması önemli değil. Bizim için, bu halkın bütün değerleri için, bütün farklılıkları için, o sistemin içeriği önemli. Bireyler ile uğraşırsak, mevcut sistemin yaptıklarını unutmuş olacağız. Bizim sorunumuz şahsiyetler ile bireyler ile değil. Bizim sorunumuz bizatihi bu sistemin kendisiyledir."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Leyla Zana'dan Erdoğan'a başkanlık desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN