Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bavul eri

Balyoz belgelerinin olduğu bavulu Baransu’ya verdiği tespit edilen ’in, Baransu askere gittikten sonra da gazeteye belge taşımaya devam ettiği ortaya çıktı. Belgelerle ilgili sorulara da Baransu yerine Opçin’in cevap verdiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 29.3.2015 02:41 Güncelleme Tarihi: 29.3.2015 15:54
Bavul eri Tuncay Opçin
Balyoz'da kumpas iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan 'ya bavul dolusu belge veren 'in, Baransu askere gittikten sonra da Taraf Gazetesi'ne belge taşıdığı öğrenildi. STAR'ın ulaştığı 'un ifadesine göre, Opçin Taraf'a belge taşımakla kalmadı, Baransu askere gittikten sonra onun boşluğunu kendisi doldurarak Taraf Gazetesi'ne haber de getirdi. Gazeteci Oğur'a, ifadesi alınan Baransu'nun eşi E.K'nin, "içinde Devletin güvenliği ve askeri yararları açısından çok gizli belgelerinde bulunduğu Balyoz Darbe Planına konu belgelerin Tuncay Opçin tarafından Mehmet Baransu'ya yayınlaması için belge ve para verdiği" iddialarının sorulması üzerine o dönemde şahit olduğu çarpıcı bilgiler verdi.

BELGELERİ DIŞARIDA TESLİM EDİYORDU

Mehmet Baransu'nun askerlik görevi nedeniyle gazeteden ayrılmasına rağmen gazeteye haber gönderdiğini ve bu haberlerin yayınlanmaya devam ettiğini belirten Oğur, "Gönderdiği haberleri de Tuncay Opçin üzerinden alıyorduk. Taraf Gazetesine yakın kafelerde Tuncay Opçin ile 5 ya da 6 kez gazetenin bilgisi dahilinde ve Mehmet Baransu'nun yönlendirmesi ile ben de buluşmuştum. Bu buluşmalar Balyoz haberlerinden önce Baransu'nun askerlik yaptığı dönemde olmuştu" dedi.

NEDEN GETİRİYORDU BİLMİYORUZ


Bu buluşmalarda Opçin'in kendisine gazetede yayınlanması amacıyla belgeler verdiğini de anlatan Oğur ifadesinde şunları söyledi: "Haber olabilecek belgeleri kendisinden almıştım. Ben Tuncay Opçin ile Mehmet Baransu arasındaki ilişkinin detaylarını bilmiyorum. Belgeleri de nereden getirdiğini bilmiyorum."

ARKADAŞINA GÖNDER
Bavul eri Tuncay Opçin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN