Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji Bakanı'ndan açıklaması

Giriş Tarihi: 31.3.2015 11:45 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:13
Enerji Bakanı'ndan elektrik kesintisi açıklaması

Türkiye genelinde yaşanan yle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı açıklama yaptı. Bakan Yıldız, elektrik sistemine siber saldırı iddialarına da cevap verdi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisi açıklama yaptı. İşte Bakan yıldız'ın konu ile ilgili açıklamaları;

İstanbul yüzde 80 düzeyinde enerjilendi. Kısa bir sürede tüm yurdun enerjilenmesini bekliyoruz.

Sebebi:

Önce her tarafı enerjilendirelim, daha sonra sebeplerine bakacağız.

İDDİALARA CEVAP: Butür toz dumanın arasında böyle iddialar arasında bunların yayılması etik değil.Türkiye Avrupa ile senkronlu çalışacağı konusunda rüştünü gösterdi.

Saat 10 36'da çökme meydana geldi. Şuanda Ankara'da önemli noktalar başta olmak üzere bazı illere elktrik verilmeye başladı. Amacımız tüm şehirlerimize en kısa zamanda elektirk vermeye çalışıyoruz. Enerji yetersizliği diye bir şey yok. İletim hatlarından veya manevra dediğimiz bir hadiseden kaynaklanıyor olabilir. Bir kriz merkezimiz var tüm gelişmeler buradan takip ediliyor.

Siber bir saldırının olduğunu söyleyemem. Yani sebebinin şu ya da bu diye bir açıklama yapamam. Çok üzun sürmeyeceğini umuyorum. Zaman zaman buradan konu ile ilgili açıklama yapacağım.

Trabzon, Edirne ve Tekirdağ'da elektrik verilmeye başlandı.

ELEKTRİKLER KESİNTİSİ FOTOĞRAFLARI- TIKLAYIN

Türkiye genelinde yaşanan ve hayatı olumsuz etkileyen hakkında açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri "15 yıldan beri ilk kez bu şekilde ülke genelinde elektrik kesintisi olduğunu" söyledi.


"KESİNTİNİN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR"

Yetkililer, "Otoyol olarak tabir edilen büyük hatlarda sıkıntı var. Kesintinin nedeni araştırılıyor. İlk izlenimler arızanın Ege bölgesi kaynaklı olabileceğini ortaya koyuyor. Arızanın giderilmesi için bütün olanaklar seferber edildi" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji Bakanı'ndan elektrik kesintisi açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN