- ittifakı başlamadan sona erdi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 09:42 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:42
MHP-BBP ittifakı başlamadan sona erdi

Haftalardır - ve Saadet Partisi ittifakı üzerinden Meclise girmeye çalışan Suç Örgütü’nün planları alt üst oldu. Siyasi kulislerde MHP ile BBP ve SP’nin ittifak oluşturacağına ilişkin söylentiler dolaşmaya devam ederken, MHP’de “ittifaka” kapılar tamamen kapatıldı.

Siyasi kulislerde ile ve SP'nin ittifak oluşturacağına ilişkin söylentiler dolaşırken, MHP'de "ittifaka" kapılar tamamen kapatıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "kapı ve pencere açık, gelmek isteyen gelsin" sözleri doğrultusunda diğer partilerden aday olmak isteyenlere sıcak bakılacağı kaydedildi. Ancak bu konuda herhangi bir pazarlığa girilmeyecek.

Kulislerde BBP ve SP'nin MHP ile teması zorladıkları dile getiriliyor. Destici, bu ittifak arayışını açık bir dille ortaya koyarken, " işbirliğine açık olduğumuzu daha önce ifade ettik" dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bahçeli'nin yaptığı, "ittifak yok" açıklamasının kesin bir tavır olduğunu anımsatarak, "Ancak kapı penceremiz açık. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi isteyen gelip aday olabilir. Şimdiye kadar başka partilerle ittifakla ilgili bir çabamız olmadı. MHP'nin duruşu ve görüşü açık" diye konuştu.


Kaynak : Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP-BBP ittifakı başlamadan sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN