Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP, Elif Sultan Kalsen'i böyle savunmuştu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 00:48 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 02:02
CHP, Elif Sultan Kalsen'i böyle savunmuştu

Emniyet Müdürlüğüne düzenlediği saldırıda öldürülen terörist Elif Sultan Kalsen, 2012 yılında CHP tarafından mağdur ilan edilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine düzenlenen saldırıda öldürülen teröristin Elif Sultan Kalsen olduğu açıklandı. Kalen bir polisin şehit olduğu Sultanahmet'teki terör saldırısında da ismi geçmişti. Ayrıca Taksim Meydanı'ndaki polise silahlı saldırıda kaçan kişinin de Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edilmişti. Kalsen'in adı, daha önce de, Emniyet'in arama listesindeki "canlı bombalar" arasında yer almış, ancak Elif Sultan Kalsen avukatıyla birlikte adliye önünde yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlamıştı.

Emniyet birimlerinin raporuna rağmen rağmen bazı medya kuruluşları Elif Sultan Kalsen'i "mağdur edilen öğrenci" olarak gündeme taşımıştı.

ELİF SULTAN KALSEN CHP'NİN HAK İHLALLERİ RAPORUNDA

CHP, "Örgüt propagandası yapmak" suçlamasıyla cezaevinde bir süre tutuklu kalan Elif Sultan Kalsen'e gönderilen ve cezaevi yönetimince uygun bulunmayarak kabul edilmeyen kitaplardan dolayı 2012 yılında Kalsen'e "Nisan ayı İnsan Hakları ihlalleri raporunda" mağdur sıfatıyla yer vermiş.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP, Elif Sultan Kalsen'i böyle savunmuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN