'tan 'Hain bunlar, hain' haberine açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve hükümeti zorda bırakmak için her türlü hain planı devreye sokan Paralel örgütün, Türkiye genelinde yaşanan nde de parmağı olduğu, kesintilerin yıllardır ’ta kadrolaşan Paralel şebeke tarafından gerçekleştirildiği iddia edilmişti. TEİAŞ'tan bugün o habere ilişkin açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 09:17 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 00:34
TEİAŞ'tan 'Hain bunlar, hain' haberine açıklama
Yeni Akit Gazetesi'nin bugün manşetten verdiği ve İsmail Uğur imzalı 'Hain bunlar hain' haberine ilişkin 'tan açıklama geldi.

İşte Yeni Akit'in o haberi ve TEİAŞ'tan yapılan açıklama;

2009-2011 yılları arasında Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) 8. İletim Grup Müdürlüğü'nde çalışan İzzet Diken, dün bütün Türkiye'yi karanlıkta bırakan yle ilgili Yeni Akit'e şok ifşaatlarda bulundu. Türkiye genelinde yaşanan kesintinin normal olmadığına dikkat çeken Diken, "TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, genel müdür olmadan önce 8. iletim grup müdürüydü. lanmanın 'ndaki imamı Zeki Topakkaya ile beraber çalışıyordu. Daha sonra paralel yapılanma Kemal Yıldır'ı TEİAŞ Genel Müdürlüğü'ne getirdi. Kemal Yıldır da imam Zeki Topakkaya'yı Ticaret Müdürlüğü'ne getirdi. Ciğeri kediye teslim ettiler" dedi.

KAOS AMAÇLI SABOTAJ

Türkiye'yi karanlıkta bırakan elektrik kesintisinin TEİAŞ bağlantılı olduğuna emin olduğunu dile getiren Diken, "Tüm Türkiye'yi karanlığa mahkûm eden bu elektrik kesintisini asla normal bulmuyorum. Çünkü tüm Türkiye'nin elektrik dağıtımının yapıldığı can damarı sistemin şu anda paralel yapılanmanın elinde olduğunu biliyorum. TEİAŞ bu işin kalbidir. Şu anda Genel Müdürlük yapan Kemal Yıldır ve onun oluşturduğu ekip tamamen paralel yapılanmanın elindendir. Bana göre bu kesinti Türkiye'yi kaosa sokma amaçlı paralel yapılanmanın bir sabotajıdır" iddiasında bulundu.

AMAÇLARI UĞURUNA HER ŞEYİ YAPARLAR

"Bunların Erdoğan'a olan kinini ve nefretini her an gördüm ve yaşadım" diyen Diken şöyle devam etti: "Bunlar, Erdoğan'a zarar vermek için her şeyi yaparlar. Erdoğan'a küfürlerine şahit oldum. Ben bunların Erdoğan'ı devirmek için plan yaptıklarını çalıştığım dönemden beri biliyordum. Erdoğan'a ağza alınmayacak küfürler ettiklerine, Yahudi ve Ermeni diyerek tezvirat yaptıklarına bizzat şahit oldum. Bunları o dönem Enerji Bakanlığı Özel Kalemi'ne ve birçok milletvekiline de anlattım. Ama maalesef derdimi kimseye dinletemedim" şeklinde konuştu.

17-25 ARALIK DARBESİNİ TEİAŞ'TA PLANLADILAR

Akköprü'deki 8. İletim Grup Müdürlüğü tesislerinin paralel yapının karargâhı olarak kullanıldığını öne süren Diken, "TEİAŞ Genel Müdürünün de oturduğu 8. İletim Grup Müdürlüğü Akköprü lojmanlarında paralel yapının bütün planlarının yapıldığını ve 17-25 Aralık operasyonlarının orada planladığını çok iyi biliyorum. Orası Ankara Emniyeti'ne, Çevik Kuvvet'e ve MİT'e yakın konumda zula bir yer. TEİAŞ deyip geçmeyin. Bu yapı 17-25 Aralık darbe planlarını orada hazırladı" iddiasında bulundu.

YETKİLİLERE ANLATTIM AMA...

"Enerji Bakanlığı'nın üst düzey kilit noktalardaki yöneticilerinin paralel yapıya bağlı olduklarını çok iyi biliyorum" diyen Diken, "Bütün Türkiye'ye enerji veren iletim hatları şu anda TEİAŞ'ta yuvalanan paralel yapılanmanın kontrolündedir. Çalıştığım dönemde İletim Grup Müdürü Abbas Yücel'in yardımcısı Ramazan Gümüş'e Enerji Bakanlığı'nda olup bitenlerin Başbakana tuzak olduğunu anlattım. Bazı görevlilerin Erdoğan'a küfrettiğini söyledim. Kendisi de bana 'bizi kızdırırsa ben de küfrederim' dedi. Kendisinin de aynı şekilde Başbakana çok ağır küfürler ettiğine şahidim. Kemal Yıldır'a çok yakın olan, onu saunaya götürüp kese yapan kişilerin Başbakan'ın Ermeni ve Yahudi olduğunu internette sahte belgelerle yayan şahıslar olduğunu çok iyi biliyorum. Bunu o dönem Enerji Bakanlığı Özel Kalem Müdürü'ne anlatmama rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Bu hırsızların yolsuzluklarının faturasını bu ülkenin başbakanına kestiklerine şahit oldum.

USULSÜZLÜKLERİ GÖRDÜM

Diken sözlerini şöyle sürdürdü: "O dönem kurum için yapılan satın almalarda, tanesi 100 TL değerindeki binlerce elbise dolabını kendilerine yakın iş adamlarına ihale ederek tanesini 675 TL'den alım yaptıklarını biliyorum. Bu faturaları Enerji Bakanı Özel Kalemi'ne vermeme rağmen işlem yapılmadı. Bunlar araştırılırsa bu yapının hırsızlığı ve yolsuzluğu gözler önüne serecektir.

PARALEL YAPI PEŞİNİ BIRAKMADI

Paralel yapı, yolsuzluklarını deşifre eden 3 çocuk babası İzzet Diken'i işten attıktan sonra da peşini bırakmadı. Daha sonra Tarım Bakanlığı'nda çalışmaya başlayan İzzet Diken, bakanlıkta bulunan paralel yapı elemanları tarafından işten attırıldı. "Nereye iş başvurusu yapsam bir şekilde engelleyip beni işsiz bırakıyorlar" dedi.

BUNUN TEKNİK İZAHI YOK

İsmi mahfuz bir "" görevlisi de, "Termik santrallere 10-12 saat evvel haber verilmeden, ani güç düşümü yapılmaz, düşürülürse santraller çatır çatır patlar. Bütün Türkiye'de elektriğin aynı anda kesilmiş olması teknik sebeplerin dışında bir şey olduğunu gösteriyor. Teknik olarak bunun izahı yok." dedi.

BAKAN DA TEİAŞ'I İŞARET ETTİ

MUHAMMET KUTLU / TBMM BÜROSU - Türkiye'nin birçok ilinde meydana gelen elektrik kesintisi, başta İstanbul olmak üzere birçok kentte hayatı felç etti. Yoğunluk sebebiyle Bedaş'ın sitesine ulaşılamazken, İstanbul'un yanısıra aralarında Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi büyük illerin de bulunduğu birçok şehirde elektrik kesintisi yaşandı. Tramvay ve metronun çalışmaması sebebiyle vatandaşlar mağdur oldu. Birçok işveren kesinti sebebiyle, işçilerine erken 'paydos' yaptırdı. İlerleyen saatlerde sorunların giderilmesi üzerine, ulaşım ve üretimde normale dönüldü.

BAKAN ŞEBEKEYE İŞARET ETTİ

Öte yandan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız birçok ilde meydana gelen enerji kesintileri ile ilgili açıklama yaptı. Yıldız, "Şebeke dediğimiz sistemde (TEİAŞ) çökme meydana geldi. Bu bizim istemediğimiz sevmediğimiz olay" dedi.

ENERJİ YETERSİZLİĞİ YOK

En dikkat çekici noktalardan bir tanesinin, kesintinin olduğu saat 10:36 itibariyle arzın fazla, talebin ise az olduğu zamanlardan birine rastlaması olduğunu söyleyen Yıldız, bu yüzden enerji yetersizliği diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Terör saldırısı ihtimali" ile ilgili şüpheyi dile getirdiğinin hatırlatıldığı Yıldız, "Bu işin birçok sebebi olabilir. Ben şu an tüm ihtimalleri göz önünde bulundurup temkinli yaklaşmalıyım ve net bir açıklama yapmaktan kaçınmalıyım" ifadelerini kullandı.

Yeniakit / İsmail Uğur

Yeni Akit Gazetesi'nin yukardaki haberine ilişkin TEİAŞ'tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada Yeni Akit'in gündeme getirdiği iddialara değinildi, bahse konu kişilerin yönetici değil kuruma hizmet veren başka bir firma elemanı olup işten çıkartıldığının altı çizildi. İşte TEİAŞ'tan yapılan o yazılı açıklama;


"Yönetici değil, firma elemanı, İşi savsakladı, işten çıkarıldı"

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) "Eski TEİAŞ yöneticisinden o iddialara ilişkin açıklama...

Türkiye'yi Karanlığa Gömen Sabotajda Korkunç İddialar" başlığı ile verilen habere açıklama getirdi. Elektirik kesintisinden sorumlu tuttuğu TEİAŞ yönetimi ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atan ve TEİAŞ eski yöneticisi olarak ifade edilen İzzet Diken'le ilgili yapılan açıklamada "TEİAŞ yöneticisi olmadığı gibi çalışanı da değildir ve hiçbir zamanda olmamıştır" denildi. TEİAŞ, Diken'in "8. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü'nün 2009 – 2011 yılları arasında, temizlik hizmetlerinin hizmet alımı yolu ile yapılan ihalesi sonucunda işi alan Dörtel Sosyal Hizmetler Sağ. İnş. Taş. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.'de çalışan bir firma elemanı" olduğunu belirtti. "Adı geçenin iş akdi, söz konusu temizlik firmasında çalışmakta iken işini savsaklaması ve diğer çalışanlarla problem yaşaması nedeni ile firma tarafından feshedilmiştir" denildi. TEİAŞ yönetimi, Diken'in iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Basında yer alan haberlere göre, İzzet Diken TEİAŞ Genel Müdürlüğü'nün paralel yapının elinde olduğu, paralel yapı tarafından yönlendirildiği ve Genel Müdür ve bir kısım yöneticilerinin paralel yapıya mensup olduğunu ileri sürmüştü. Diken elektrik kesintilerinin TEİAŞ personeli tarafından planlı bir şekilde yapıldığını iddia etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEİAŞ'tan 'Hain bunlar, hain' haberine açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN