Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı ve eşi , dün Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen 'ın eşine taziye ziyaretinde bulundu.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 00:17 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 08:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye ziyareti
Romanya'dan dönen Cumhurbaşkanı , taziye ziyaretinde bulunmak üzere şehit Savcı 'ın evine geldi.

Resmi temaslarda bulunduğu Romanya'daki programını yarıda keserek Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelir gelmez şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın Başakşehir'de oturan ailesini ziyaret etti. Akşam saat 20.30 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Erdoğan buradan şehit savcının evine geçti. Erdoğan'ı şehit Savcı Kiraz'ın babası Hakkı Kiraz kapıda karşıladı.

'Arzu ettikleri o tabloyu bulamayacaklar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün buradaki tablo, arkasından Vatan Caddesi'ndeki tablo, bizlere bir şeyler noktasında tabii ki çok daha hassas olmamızı gerektiriyor. Onun için de 'Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz'... 'Bal gibi de aranır' diyeceğiz ve tedbirlerini alacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı sonucu şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın Başakşehir Missİstanbul Evleri'ndeki konutuna taziye ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti yaklaşık 50 dakika sürdü. Aileye başsağlığı dileklerini ileten Erdoğan, burada Kur'an-ı Kerim'den İnfitar Suresi'ni okudu.Erdoğan daha sonra Kiraz'ın evinin bulunduğu sitede kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Erdoğan, ziyareti sırasında kendisini alkışlamak isteyenleri uyardı.

Erdoğan, oradakilere hitaben yaptığı konuşmada, her işte bir hayır olduğunu belirterek, "Bu kardeşimizin şehadeti inanıyorum ki bu ülkede yeni bir tohumlamanın bir vesilesi olacaktır. Bir defa halkımızın inşallah uyanışına vesile olacaktır" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN