'yi karıştırdı

Lideri Kılıçdaroğlu’nun bakanlık teklif ettiği partide büyük krize neden oldu.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 07:43 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 07:55
Kemal Derviş CHP'yi karıştırdı
Genel Başkanı 'nun en önemli vaadi 'Derviş'e dışarıdan Başbakan Yardımcılığı' teklifi partide rahatsızlık yarattı. CHP'de yıllarca siyaset yapan önemli isimler, Kılıçdaroğlu'nun Derviş'e yaptığı teklifi usul ve zamanlama yönünde yanlış buldu.

GERÇEKLERLE ÖRTÜŞMEDİ

Kimi CHP'liler "Nazik kişiliğiyle bildiğimiz rahmetli Bülent Ecevit'in 'Hayatımın en büyük yanlışı' dediği birinin CHP'ye davet edilmesini içime sindiremiyorum" derken, kimileri de bu davetin, maddi ve manevi olarak CHP için çalışan, her şeyini ortaya koyan insanlara saygısızlık olduğunu söyledi. 2002 seçimlerinden sonra birlikte çalışan kimi CHP'liler, Derviş'in Türkiye'nin gerçekleriyle örtüşmeyen politikalar izlediği ve oy kaybettirdiğini kaydetti.

RESMEN TABANA SAYGISIZLIK

Algan Hacaloğlu (eski Genel Başkan Yardımcısı): 'e yapılan bu teklif, CHP için çalışan, her şeyini ortaya koyan insanlara karşı yapılmış bir saygısızlıktır. Derviş, Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen politikalar izledi. CHP'yi geçmişte sert şekilde eleştirerek istifa etmiş biri partiye ne verebilir? Daha seçim beyannamesi yok ortada. Seçimde nasıl bir politika izlenecek belli değil. Gidip uğraştıkları şeye bak.

DAVETİ İÇİME SİNDİREMİYORUM

Şahin Mengü (eski Manisa Milletvekili): Kemal Derviş'in yürüyen bir koalisyonu nasıl bozduğunu herkes biliyor. Küresel sermayenin oyununda oynayan bir aktördür. Ben böyle birinin bu şekilde CHP'ye davet edilmesini içime sindiremiyorum. Geçmişte yaptıkları ortada. Rahmetli Bülent Ecevit bile bu adam için 'Hayatımın en büyük yanlışı' dedi. Şimdi ne değişti de, Genel Başkan gidip bunu davet ediyor. Bunu anlayamıyorum.

DERVİŞ BİZE İZMİR'DE CİDDİ OY KAYBETTİRDİ

Canan Arıtman (eski Milletvekili): Kemal Derviş'in CHP milletvekili adayı olduğu seçimde ben de İzmir'den adaydım. Derviş, İstanbul'dan aday olmasına rağmen İzmir'de bize ciddi oranda oy kaybettirdi. Genel Başkan'ın bunu bilerek karar vermesi lazım.

CUMHURBAŞKANLIĞI TAVRININ BİR BENZERİ

Onur Öymen (eski Genel Başkan Yardımcısı): Cumhurbaşkanlığı seçiminde de böyle bir adım atıldı. Sonucunu hep birlikte gördük. Şimdi de Genel Başkan bir karar almış. Ama şu unutulmasın: CHP, Cumhuriyet'in temel değerlerini korumak için kurulmuş bir partidir. Partinin temel ideolojiden saptırılmasını doğru bulmuyorum.

Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Derviş CHP'yi karıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN