Silah arkadaşlarımızı yaralayanlar cezalandırılsın

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Silah arkadaşlarımızı yaralayanlar cezalandırılsın
Genelkurmay Başkanlığı, sanıklarının beraat etmesine ilişkin yaptığı açıklamada " mensuplarını derinden üzen bu dava beklediğimiz şekilde beraat ile sonuçlanmıştır" dedi. İşte Genelkurmay'dan yapılan açıklama;

BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ:
Kamuoyunda "Balyoz davası" olarak adlandırılan, çeşitli sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen bu dava beklediğimiz şekilde beraat ile sonuçlanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen karar ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı ortaya çıkmıştır.

SUÇ DUYURUSU:
Yaptığımız suç duyuruları kapsamında, etkili ve süratli soruşturma yapılarak silah arkadaşlarımızı, ailelerini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini derinden yaralayan kişilerin tespit edilerek, adil bir yargılama sonucunda hak ettikleri şekilde cezalandırılmaları beklenmektedir. Bu karar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silah arkadaşlarımızı yaralayanlar cezalandırılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN