Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Yazar kendilerinden farklı düşünenleri le korkuttu

Paralel Suç Örgütü’nde çözülme hızla sürerken Pensilvanya medyası dağılmayı önlemek için her yola başvuruyor. gazetesinin İsrail yönetimiyle sıkı ilişkileriyle tanınan yazarı , bugünkü yazısında Paralel Suç Örgütü’nden ayrılmak isteyenleri ateşiyle korkuttu. Haşhaşilerden bu yana tarih boyunca bütün kapalı ve sapık dini toplulukların başvurduğu yöntemi kullanan Kerim Balcı “Cehennemin kasıp kavuran sıcaklığını görseydiniz ayrılmazdınız” dedi.

Giriş Tarihi: 3.4.2015 09:43 Güncelleme Tarihi: 3.4.2015 09:51
Paralel Yazar kendilerinden farklı düşünenleri cehennemle korkuttu
Hızla dağılan Paralel Suç Örgütü, son çare olarak dini argümanları suistimal etmeye çalışıyor. Paralel Suç Örgütü'nde çözülme hızla sürerken Pensilvanya medyası dağılmayı önlemek için her yola başvuruyor. gazetesinin İsrail yönetimiyle sıkı ilişkileriyle tanınan yazarı , bugünkü yazısında Paralel Suç Örgütü'nden ayrılmak isteyenleri ateşiyle korkuttu.

GÜLEN'DEN FARKLI DÜŞÜNENLERİ "MÜFTERİ" İLAN ETTİ

Yazısının başından sonuna kadar yeryüzünde dinin tek temsilcisi olarak Paralel Suç Örgütü'nü gösteren Kerim Balcı, kendilerinden farklı düşünen herkesi "müfteri" ilan etti. Gülen'in kalan az sayıda masum gönüllüsünün de çözülmemesi için cehennem ateşi ile korkutan Kerim Balcı, akıllara tarih boyunca bu tür korkularla müridlerini kendisine bağlayan sapık tarikatları getirdi.

GÜLEN ÖRGÜTÜNÜ CEHENNEMDEN MUAF TUTTU!

Daha önce de Filistin'deki İslami grupları İsrail'e karşı direnmemeleri gerektiğini ifade eden yazılarıyla büyük tepki toplayan Kerim Balcı, Gülen'in son samimi gönüllülerini cehennem ateşiyle korkuttuğu yazısı şu cümlelerle bitiyor:
"Bugün nöbet mahallini terk edenler, Cehennem'in kasıp kavuran sıcaklığını görselerdi, kendilerini korkutan dünya cebbarlarının yapabileceklerine sivrisinek ısırığı kadar değer vermezlerdi. Sûr'un ölüleri titretip ayağa kaldıran sesini duysalar, ahiretlerine taalluk etmeyen tehditler karşısında korkmaz, kükrerlerdi…"
Kendilerinden farklı düşünen herkesi Cehennem ile korkutan Kerim Balcı, Gülen örgütünü bu tehlikenin dışında tutması da tam bir "haşhaşi mantığı" olarak yorumlandı.

GERÇEK NUR TALEBELERİ: "BU SAPIK BİR MANTIK!"

Görüşüne başvurduğumuz gerçek Nur talebeleri ise Kerim Balcı'nın bu sapık mantığına sert tepki gösterdi. Risale-i Nur'da "Mesleğim haktır veya daha güzeldir, demeye hakkın var. Yalnız hak benim mesleğimdir, demeye hakkın yoktur." denildiğini belirten Nur talebeleri, "kendisi dışındaki herkesi münafık ilan eden, kendi gruplarından ayrılanları 'hak yoldan sapmış' olarak gören dini grupların sonu helak olmaktır." dedi ve şöyle devam etti; "Gülen örgütü de işte bu süreci yaşıyor. Yıllarca yaptıkları zulmün cezasını çekiyorlar. Şimdi de dini kullanarak insanları son kez kandırmaya çalışıyorlar. Maddi bağımlılıkları nedeniyle inanmadıkları bir adamın peşinden gidiyorlar. Dikkat ederseniz o kadar inanmışlar ki cehennem ateşini kendilerine hiç kondurmuyorlar. Ayrılanları cehennemle korkutuyorlar. Kur'an'da ismi geçen 25 peygamberden böyle bir söz işitmedik. Bunlar o kadar pervasızlaştılar. Gerisini siz düşünün… "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yazar kendilerinden farklı düşünenleri cehennemle korkuttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN