medyasından büyük utanmazlık!

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı katleden teröristlere eylemci diyen, eli kanlı teröristlerle röportaj yapıp “mecbur kaldığımız için bu eylemi yaptık” başlığını atarak teröre destek çıkan, teröre insan kaynağı sağladığı sağır sultan tarafından bilinen Grup Yorum’a baskın yapılmasını sert şekilde eleştiren bir utanmazlığa daha imza attı. Büyük bir pişkinlikle “bizi cenazeye almayan Başbakan’a dava açıyoruz” başlığı atan Cumhuriyet’e bütün Türkiye’den tepki yağıyor.

Giriş Tarihi: 4.4.2015 09:36 Güncelleme Tarihi: 4.4.2015 09:54
DHKP-C medyasından büyük utanmazlık!
'ın Genel Yayın Yönetmeni olması ile birlikte örgüt gazetesi haline gelen , önce Suç Örgütü'nün savcılarına sayfalarını açarak en fazla kendi okurlarını şaşırtmıştı. Daha sonra Balyoz ve Ergenekon davalarının mağduru yüzlerce kişiyle dalga geçen Ahmet Altan'ın ve Paralel Suç Örgütü'nün propaganda yapmasına izin veren Cumhuriyet, beklenilenin aksine büyük bir okur kaybına uğramıştı.

DHKP-C'YE AÇIK DESTEK VERDİ

Şimdi de teröre her zaman tepki göstermiş Atatürkçü okurlarına rağmen örgütüne destek veren Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet, okurlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı. Tirajı her geçen gün eriyen Cumhuriyet'e okurlarından tepki yağıyor. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı katleden teröristlere eylemci diyen, eli kanlı teröristlerle röportaj yapıp "mecbur kaldığımız için bu eylemi yaptık" başlığını atarak teröre destek çıkan, teröre insan kaynağı sağladığı sağır sultan tarafından bilinen Grup Yorum'a baskın yapılmasını sert şekilde eleştiren, örgüt avukatlarının Çağlayan Adliyesi şovunu alkışlayan Cumhuriyet bir utanmazlığa daha imza attı. Büyük bir pişkinlikle "bizi cenazeye almayan Başbakan'a dava açıyoruz" başlığı atan Cumhuriyet, DHKP-C medyasının bir utanmazlığına daha imza attı.

CAN DÜNDAR DÖNEMİNDE BÜYÜK TİRAJ KAYBI

Cumhuriyet geçtiğimiz ocak ayında Yayın yönetmeni Utku Çakırözer, Genel Yayın Koordinatörü Murat Sabuncu ve Yazı İşleri Müdürü Ayşe Yıldırım Başlangıç'ı görevlerinden alıp gazetenin başına Gezi sonrası romantik belgeselci kabuğunu kırıp radikal bir muhalif olan Can Dündar getirilmişti. Can Dündar'ın gazetenin başına geçmesinden sonra yaptığı bu atraksiyonlar, yayın politikasındaki değişikler, transferler ve tasarım değişiklikleri gazetenin tirajına yansımadı. Cumhuriyet'in tirrajını arttırması için getirilen Can Dündar, tirajı önce 57 binden 52 bine düşürdü.

ÇAKMA LİBERALLER TİRAJ GETİRMEDİ, KLASİK OKUR TERKEDİYOR!

Son gelen tiraj raporlarına göre Cumhuriyet'in tirajı 50 binin altına geriledi. Yeminli Erdoğan düşmanı çakma liberaller Cumhuriyet'e tiraj kazandırmazken klasik Cumhuriyet okuru Paralel suç örgütünü ve DHKP-C'yi destekleyen Cumhuriyet'i terkediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DHKP-C medyasından büyük utanmazlık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN