Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4+4+4 başarılı değişiklik yok

Giriş Tarihi: 5.4.2015
4+4+4 başarılı değişiklik yok
, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim sistemiyle ilgili konuştu. Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Avcı eğitim sistemiyle ilgili çeşitli söylentilerin olduğunu belirterek, "Böyle bir şey yok. 4+4+4 başarıyla sürüyor. Yok '5 yıl olacak', yok '3 yıla inecek' filan, bu söylentilerin nereden çıktığını da bilmiyoruz" dedi. Avcı şu değerlendirmeyi yaptı.

'DÜZMECE HABER'
"Yok '5 yıl olacak', yok '3 yıla inecek' filan, bu söylentilerin nereden çıktığını da bilmiyoruz ama şunu tahmin ediyoruz, Milli Eğitim Bakanlığı'yla ilgili çok ciddi, çok sistemli bir dezenformasyon kampanyası yürütülüyor. Özellikle belli bir grubun yayın organlarında, her gün çok sistemli, Milli Eğitim Bakanlığı'nda işlerin iyi yürümediği, milli eğitimin çöktüğü, milli eğitim sisteminin değiştiği, yaz boz tahtasına dönüştüğü algısını uyandırmaya yönelik çok kasıtlı düzmece haberler ve yorumlar çıkıyor. Oturup senaryo üretiyorlar. Bunun onlardan bir tanesi olduğunu zannediyorum."

836 DERSHANE OKUL OLDU
Dershanelerin dönüşümü: Anayasa Mahkemesi bu yasayı iptal etse bile artık dönüşsüz bir yola girildiğini, kamuoyunda dershane illüzyonunun kırıldığını gördüler. Dolayısıyla birden müracaatlar artmaya başladı. Böylece 30 Mart itibarıyla 2 bin 9 dershane dönüşüm programına müracaat etmiş. Bunların bin 836 tanesi dönüşüm programına kabul edilmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4+4+4 başarılı değişiklik yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN