Kaos senaryoları AK Parti'yi güçlendirir

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Kaos senaryoları AK Parti'yi güçlendirir

Başkanı : ", Almanya, ve medyanın içinde bulunduğu bir ittifak ülkeyi yönetilemez hale getirmeye çalışıyor. Seçmen ise istikrar istiyor. Ülkede istikrarı AK Parti temsil ediyor. Kaostan faydalanmak isteyenler hiçbir seçimde kazanamadı." GENAR Başkanı Aktaş, son kamuoyu araştırmaları ışığında şiddet ve kaos olaylarının AK Parti oylarına nasıl yansıdığını açıklayarak, iktidar partisinin oyunun son ankette yüzde 47'nin üzerinde olduğunu söyledi.

Türkiye'nin tam da barış sürecine kilitlendiği bir dönemde terör yine ülke gündeminin en üst sırasına tırmandı. Türkiye'nin Gümrük Birliği'ne girişinden birkaç gün sonra Özdemir Sabancı'yı katleden , barışa en yakın olduğumuz dönemde gerçekleştirdiği terör eylemleriyle yine toplumun nefretini üzerinde topladı.

Peki ne yapılmak isteniyordu? Ülkede kaos çıkarmak, devleti yönetilemez hale getirmek isteyenler kime hizmet ediyordu?

Son günlerde bu konuda yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Başkanı ile DHKP-C terörünü ve örgütün yurtiçi-yurtdışı uzantılarını konuştuk

-Tam da barışa bu kadar yaklaşmışken yeniden terörü konuşmaya başladık. Nereden çıktı bu örgüt?

Örgütlerin kuruluş dönemlerinde kendilerine anlamlı gelen bir dönemleri vardır. İdeolojiler çökünce örgütler amaçsız kalır. Ama cinayet işleme potansiyellerini hep diri tutarlar. Gerek kendi hayatiyetini devam ettirmek, gerekse uluslararası istihbarat örgütlerinin işlerini görmek için zaman zaman ortaya çıkarlar. DHKP-C örgütü öldürmeyi bir örgüt politikası olarak cinayeti merkeze almış bir örgüt. Başka bir faaliyeti yok. Cinayeti halkın meşru bir tepkisi olarak görüyorlar ve amaçlarını cinayet işleyerek gerçekleştiriyorlar.

28 ŞUBAT'TA OLDUĞU GİBİ İKTİDARI YIPRATMAK İSTİYORLAR

-Peki DHKP-C neden şimdi ortaya çıktı?


Refahyol Hükümeti kurulduğunda ülke ekonomisi iyileşmiş ve ekonomi önemli bir trend yakalamıştı. 28 Şubat darbesi ile birlikte Hükümet devrildi. Ardından kurulan koalisyon hükümetlerinde ülke hiç olmadığı kadar yoksulluğa sürüklendi. Bugün Türk ordusuna darbe yaptırmaya gücü yetmeyen güçler, yanlarına Paralel Suç Örgütü'nü alarak yeni aynı 28 Şubat döneminde olduğu gibi iktidarı yıpratarak düşürmeyi hedefliyor.

-Son terör eylemleri ile arasında bir ilişki mi kuruyorsunuz?

Ben güvenlik konusunda uzman değilim fakat şu bir gerçek ki devletin güvenlik kurumlarından güç temerküz ettiren gruplar her zaman yasadışı örgütleri de kullanma kabiliyetine sahiptir. Hele bu işi içinde istihbarat kullanmada devletler kadar deneyimi olan Paralel örgüt varsa durup düşünmek gerekir. Paralel örgüt, bürokrasiden tasfiye edilirken devletin elinde olan örgütlerle ilgili bütün teknik bilgileri ve hafızayı örgüt yanında götürmüştür. Bu devlet için büyük bir zaaftır. Bütün dünyada Türkiye Cumhuriyeti'ni karalamak için yoğun çaba sarfeden bu grubun ülkeyi kaosa sürüklemek için her yola başvuracağından hiç şüphemiz olmasın.

STK'LARIN ALMANYA İLİŞKİLERİNE DİKKAT!

-Küresel güçler de var mı bu oyunun içinde?


Türkiye dünyadaki bütün devletlerin ilgi odağındadır. Acı olan şu ki her güç odağının Türkiye'de uzantıları var. İstenildiğinde bu uzantılar eliyle Türkiye'de kargaşa çıkarabiliyorlar. Öncelikli olarak dışarıdakilere kızmadan Türkiye devletine düşen güçlü devlet olarak kendi tedbirini kendisi almasıdır. Özellikle Almanya'ya dikkat çekmek istiyorum. Devlet olarak dünyadaki hiçbir operasyonun arkasında doğrudan gözükmemelte beraber ülkelerin sinir uçlarında Almanya vardır. Türkiye'nin problemli sayılan bütün alanlarında faaliyet gösteren STK'larla Almanya'nın ilişkilerine dikkat etmek lazım.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kaos senaryoları AK Parti'yi güçlendirir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN