Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti adayları belli oldu! İşte o listedeki sürpriz isim — Tam liste

AK Parti adayları! İsimler netleştikçe sürpriz isimler de ortaya çıktı. İşte AK Parti milletvekili adayları arasında dikkat çeken o sürpriz isim ve AK Parti milletvekili aday listesi.

Giriş Tarihi: 7.4.2015 21:46
AK Parti adayları belli oldu! İşte o listedeki sürpriz isim — Tam liste
Uğur Işılak AK Parti'den aday oldu - Dombra şarkısını 2014 yerel seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan adına uyarlayan Uğur Işılak Ak Parti'den milletvekili adayı gösterildi. AK Parti'nin 2014'teki seçimlerde kullandığı "Dombra" isimli şarkıyı seslendiren sanatçı Uğur Işılak, Ak Parti'nin İstanbul 3.bölgeden 9.sırada aday gösterildi.

30 Mart seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan'ın seçim beyannamesini açıklamak için kürsüye yürüdüğü anda çalan ve Uğur Işılak'ın AK Parti için hazırladığı 2014 yerel seçim şarkısı büyük yankı uyandırmıştı.

Cengiz Han Marşı olarak bilinen Dombra'nın müziği üzerine yeni sözler yazan Işılak, 7 Haziran seçimleri için de "Kiziroğlu" türküsünü yeniden uyarlamış ve "Bir Yiğit Adam" adlı seçim şarkısının sözlerini yazarak Ak Partiye hediye etmişti.


Seçim süresince Ak Parti'nin meydanları coşturan ve dillerden düşmeyen şarkılarına imza atan Uğur Işılak, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti'den milletvekili adayı oldu. bugün açıklanan kesin listeyle İstanbul 3. Bölge 9. sıradan adaylığı kesinleşti.

Uğur Işılak, 'Muhalefetten korkuyorum çünkü...'

Ünlü sanatçı Uğur Işılak A Haber'de Türkiye'deki siyasi gündeme dair önemli açıklamalarda bulunmuş ve muhalefettin korktuğunu belirtmişti. İşte Işılak'ın o haberi ve ayrıntıları..

"Muhalefetten korkuyorum" diyen Işılak, bu nedenlerini şöyle sıraladı: 'Vesayetçi bir kafanın, farklı entrikalarla, farklı yollarla gayrimeşru yollarla bu iktidara gelip, tekrar bu vesayeti oluşturmak düşüncesinde olması beni korkutuyor, ürkütüyor. Hatta bununla ilgili bir tweet atmıştım 'mualefetten korkuyorum' diye.

"Sürekli anarşi ve kargaşaya göz kırpan ülkemizin Libya, Suriye, Mısır olmasını bekleyen muhalefetten korkuyorum. Sırf Tayyip Erdoğan düşmanlığından dolayı en azılı düşmanla bile iş birliği yaparak illegal hale gelme ihtimallerinden korkuyorum.

Ülkenin siyasal, sosyal, ekonomik olarak kötüye gitmesi için adeta niyazda bulunacak kadar alçalmayı göze alanların şerlerinden korkuyorum. Kendi meselesini 76 milyon vatan evladının huzuruna tercih ederek her türlü entrikayı mubah görenlerden korkuyorum. Bu milletin 80 yıldır göremediği ve özlediği milli ve manevi hamlenin kontrol edilemeyen hırslardan dolayı boşa çıkma ihtimalinden korkuyorum. Onlar yapandan ben yıkandan, onlar mamur edenden ben tahrip edenden korkuyorum." demiştim.

UĞUR IŞILAK KİMDİR

1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde dünyaya gelen Uğur Işılak aslen Şereflikoçhisarlıdır. Küçük yaşlarda müziğe ve şiire ilgi duymaya başladı. Ağabeyinden bağlama dersleri aldı. Bu arada 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. İlk ve orta öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açıköğretim İktisat Fakültesini bitirdi. Bu arada müzik bilgisini geliştirdi ve 1988'de ilk çalışmasını yaptı. 1990 yılında kendine ait ses kayıt stüdyosu kurarak aranje bilgisini geliştirdi. 1993 yılında ilk solo albümü olan Kim kime dum duma'yı çıkardı. 1997'de Türkiye'ye dönerek çalışmalarına burada devam etti. Uğur Işılak yaklaşık 20 yıllık profesyonel müzik hayatında 250'nin üzerinde eser yaptı. En son bir televizyon kanalında tanıtımını yaptığı Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinden oluşan Üstad albümünü çıkardı.

Televizyonda Uğur Işılak'la Ozanca (Kanal 7 Avrupa), Uğur Işılak'la Yıldırım gibi (atv Avrupa), Meram'da iftar (Kanal 24, Sun TV, Konya TV, KTV, ÜNTV) gibi programlar hazırlayıp sundu. Ayrı zamanda TRT Haber'de yayımlanan Yeni Şeyler Söylemek Lazım programını Serdar Tuncer'le birlikte hazırlayıp sundu.

Albümleri

Vatanın Gurbaniyam(1988)
Gönül Türküsü(1990)
Gelen Şafak(1991)
Şafak Özlemi(1991)
Kim Kime Dum Duma(1993)
Duy Sesimi(1997)
Dönen Alçak Olsun(1998)
Söyleyeceklerim Var(2000)
Yıldırım Gibi(2001)
Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar(2002)
Kalabalık Yalnızlara & Ozanca(2005)
Sil Baştan(2006)
Aşkın Cenazesi Var(2007)
Sizin Gibi Değilim(2008)
Artık Geç Oldu(2009)
Miras 1(2011)
Üstad(2012)
Makam-ı Sultan (2013)
Akifçe(2014)
2 CD 2 Kelam(2015)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti adayları belli oldu! İşte o listedeki sürpriz isim — Tam liste
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN