Paralel Yapı nde

Paralel Yapıyla mücadele ilk kez AK Parti'nin nde yer alacak. Paralel Yapı beyannamede 'iç tehdit' unsuru ve örgüt olarak nitelendirilecek.

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Paralel Yapı seçim beyannamesinde
AK Parti, 7 Haziran seçimleri için aday listesini bugün Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. Listelerin verilmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu 15 Nisan'da AK Parti Genel Merkezi'nde düzenleyeceği geniş katılımlı toplantıyla hem partisinin adaylarını tanıtacak hem de ni kamuoyuna sunacak. Yaklaşık 100 sayfadan oluşan beyannamede ekonomiden dış politikaya, Çözüm Süreci'nden yeni anayasaya ve mega projelere kadar AK Parti'yi 2023'e taşıyacak vaatler yer alacak.

İÇ TEHDİT, ÖRGÜT...
Seçim beyannamesinde bir de ilk yaşanacak. Devletin bütün kurumlarına sızan, Milli Güvenlik Kurulu'nda Türkiye için bir tehdit olarak nitelendirilen ve Kırmızı Kitaba iç tehdit olarak giren Paralel Yapı ile mücadele ayrı bir başlık olarak beyannamede yer alacak. Paralel Yapı'nın siyasi bir temsil yetkisine sahip olmadan, kamu gücünü kullanarak, demokratik siyaseti tahrip etmeye yönelik eylemler gerçekleştirdiğine vurgu yapılacak. İç tehdit unsuru ve örgüt olarak nitelendirilecek olarak yapının diğer ulusal güvenliği de tehdit eden faaliyetleri olduğu belirtilecek. Devlet kurumlarının bu yapıdan temizlenmesi için birçok yasal düzenleme ve operasyonların yapıldığına dikkat çekilecek beyannamede, kurumlardan bu yapı temizleninceye kadar mücadelenin devam edeceği vurgusu yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı seçim beyannamesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN