Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un eski solisti adayı

DHKP-C örgütüne insan kaynağı sağlayan 'un eski solisti 'nın 'den milletvekili adaylığı kesinleşti. Yarayıcı’nın Esad’ın zulmünden kaçan mazlum Suriyeli mülteciler için “bunlara kiralık ev vermeyin” kampanyası başlattığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 8.4.2015 01:56 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 17:47
Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı CHP adayı
Cumhuriyet Halk Partisi'nde için adaylar netleşti. 'da ilk sırayı 'un eski solistlerinden aldı. Yarayıcı, Antakya'nın Yeşilpınar Belediyesi'nde "Barışa Çığlık" adı altında 25-26 Ağustos tarihlerinde yapılan festivalin sunuculuğunu yapmış ve "Evet, sevgili Antakyalılar söz bitti; artık bir şeyler yapmak zorundayız! Muhtarlar, emlakçılar, ev sahipleri! Sakın ha, sakın evlerinizi bunlara (Suriyelilere) kiralamayın, yarın öbür gün size döner bunlar!.." sözleriyle akıllara kazınmıştı.Geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde yine 'den Hatay milletvekili adayı olan Hilmi Yarayıcı, 6. sıradan aday gösterilince istifa etmek durumunda kalmıştı.

"BUNLARA EV VERMEYİN DEMEK BİZİM GÖREVİMİZDİR"

Diğer yandan Barış Derneği tarafından Antakya'da düzenlenen Uluslararası Barış Konferansı panelinde söz alan Yarayıcı, "Kafa kesen ve bunun için para alanlar bizim memleketimizde rahatça dolaşıyor. Topraklarımızdan defolun demek bu katillere bizim görevimizdir. Bunlara ev vermeyin demek bizim görevimizdir. Bu çağrı dolayısıyla bizim Baasçı olduğumuzu söylediler. Kafa kesenlere karşı çıktığımız için." açıklamasıyla dikkat çekmişti.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ CHP

Geçtiğimiz günlerde en son 30. Kuruluş yıldönümlerini kutlayacak stadyum bulamadıkları için gündeme gelmişti Grup Yorum. Grup Yorum elemanlarına en büyük destek her zamanki gibi CHP'dendi. Hatta mecliste grup üyeleri CHP'lilere küçük de bir konser vermiş ve bu görüntüler Savcı Kiraz'ın başına dayanmış silahlı görüntülerini sayfalarında ve haberlerinde yer veren basında da çıkmıştı. CHP ile Grup Yorum'un ilişkisi daha öncelere de dayanıyor. Mesela Grup Yorum'un solistlerinden Hilmi Yarayıcı 2011 milletvekili seçimlerinde Hatay'dan CHP milletvekili adayı olmuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı CHP adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN