Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldıray Oğur’un kaleminden 7 haziran leri

Giriş Tarihi: 8.4.2015 13:44 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 16:51
Yıldıray Oğur’un kaleminden 7 haziran seçimleri

Yıldıray Oğur bugünkü yazısında şimdiden 7 Haziran lerinin kazananlarını ve kaybedenlerini kaleme aldı. örgüte yakın adayların CHP’den yüz bulamadığını yazan Oğur, Paralel’in kelepçe taktığı bütün isimlerin seçilebilecek yerden aday gösterildiğinin altını çizdi.

İŞTE YILDIRAY OĞUR'UN KALEMİNDEN 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN KAZANANLARI VE KAYBEDENLERİ

PARALELCİ FAİK TÜNAY ADAY'IN ÜSTÜ ÇİZİLDİ

"Bu hafta yeni gelişmeler olacak. Erdoğan'ın korktuğu başına gelecek. Erdoğan, belki de 30 Mart'ı bile görmeden siyasetten çekilebilir." Bu sözlerin üzerinden bir yıl 10 gün geçtikten sonra Umut Oran'ın siyasi hayatı bitti. Cemaat kasetlerinin, tapelerinin baş muştucusu Oran'ı CHP yeniden aday göstermedi. Yine cemaate yakın isimlerden Faik Tünay da listelerde kendine yer bulamadı.

CEMAATÇİ EMNİYET MÜDÜRÜ CHP'DE LİSTEYE GİREMEDİ!

Ergenekon, Balyoz davalarında görev alan cemaatçi eski emniyet müdürü Ertan Erçıktı da aday olduğu CHP'de kendine yer bulamadı.

CEMAATİN KELEPÇE TAKTIĞI İSİMLERİN HEPSİ ADAY

Ama onun ve arkadaşlarının içeri attığı Dursun Çiçek İstanbul 2. Bölge 4. sıradan aday. Hem de ön le CHP delegesinin oylarıyla. Yine Ergenekon sanıkları Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve İlhan Cihaner de listelerde seçilecek pozisyonlarda.

SEÇİMİN KAYBEDENİ CHP'YE KASET SERVİSİ YAPAN ABİLER VE ABLALAR!

Aylarca CHP'ye kaset, tape servisi yapan, 30 Mart seçimlerinde oy veren, abilere ablalara oy toplayan cemaat, cemaatin gayrimeşru iktidar yöntemleri de seçimin şimdiden açık ara kaybedeni…

HÜSEYİN AYGÜN'ÜN NEFRET SÖYLEMİ KAYBETTİ

'le nefret siyasetinden değil, Selin Sayek Böke ile çözüm siyasetinden yana adaylarını belirleyen CHP de seçimin şimdiden kazananlarından…

NUR SERTER YOK BAŞÖRTÜSÜ MAĞDURLARI VAR

"Sadece kendi işimizle uğraşmalıydık" diyen Ergenekon davasında hapis yatan Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, adlarının karşısında eski Türkiye'nin hikayeleri yazan Ergenekon sanıkları Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur'un isimleri de Vatan Partisi'nden milletvekili adayı olarak YSK'ya bildirildi dün. 1999'da başörtülü ilk vekil olarak girdiği Meclis'ten çıkarılan Merve Kavakçı'nın akademisyen kardeşi Ravza Kavakçı İstanbul 1. Bölge 9. Sıradan, 28 Şubatçılarla birlikte AİHM'nin üniversiteye başörtülü girmesine onay vermediği Leyla Şahin Konya 6. Sıradan, 28 Şubat'a direnen başörtülü kadınların derneği AKDER başkanı Fatma Benli İstanbul 2. Bölge 8. Sıradan AK Partiden aday.

SİVİL SİYASET YİNE KAZANDI

Seçimin bir diğer kazananı sivil siyaset, seçimin kaybedenleri ise hem hukuksuz darbe davaları hem de askerî vesayet düzeni, darbecilik…

Sandıkları henüz açılmadı belki ama ilk kazananlar ve kaybedenler belli oldu…

Yıldıray Oğur / TÜRKİYE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldıray Oğur’un kaleminden 7 haziran seçimleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN