Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen kendi üne sponsor oldu!

Zaman Gazetesi bugün "Gandi-King-Ikeda Barış ü"nü bu yıl ’e verildiğini duyurdu. ’de 74 senatöre parayla ihanet mektubu yazdıran Fetullahçı Terör Örgütü’nün, Gülen’e verilen ödüle de sponsor olduğu ortaya çıktı. Ödülün sponsorları arasında Gülen örgütüne yakınlığı ile bilinen "Barış için Öğrenme ve Diyalog Merkezi" (Ikeda Center for Peace, Learning, and Dialogue) de yer alıyor.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 17:37 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 10:10
Gülen kendi ödülüne sponsor oldu!

GEÇTİĞİMİZ AY PARAYLA 74 SENATÖRE TÜRKİYE ALEYHİNDE MEKTUP YAZDIRMIŞLARDI!

Dünyanın birçok ülkesinde kurduğu diyalog merkezlerinde ve Fetullahçı Terör Örgütü üyelerine veren yapı, geçtiğimiz ay maaşa bağladığı 74 'li senatörün Türkiye aleyhinde mektup yayınlamasını sağlamıştı.

ERMENİ DİASPORA BİLE PARALEL İHANETE ALET OLMAMIŞ!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı açıklamalara göre ABD'de Ermeni Diaspora'ya giderek Türkiye aleyhinde birlikte faaliyet göstermek için teklifte bulunan, Ermeni temsilcilerin "biz Türkiye aleyhtarlığı konusunda sizin kadar radikal değiliz" diyerek terslenen Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri ihanette sınır tanımıyor.

GÜLEN'E VERİLEN ÖDÜLE GÜLEN'İN MERKEZİ SPONSOR OLMUŞ!

Zaman Gazetesi'nin haberine göre hakkında kırmızı bülten çıkarılan, ABD'den Türkiye'ye getirilmesi için yasal prosedürün sürdürüldüğü Fetullah Gülen'e "Gandi-King-Ikeda Barış Ödülü" verilmiş. ABD'de kimsenin tanımadığı bu kuruluşun ödül sponsorları arasında ilginç bir merkez var. Gülen örgütüne yakınlığı ile bilinen Barış öğrenme ve Diyalog Merkezi bu yıl Fetullah Gülen'e verilen ödüle sponsor olmuş.

PARALEL MEDYA BAŞARI GİBİ GÖSTERİYOR

Yani Fetullah Gülen kendisi için verilen ödüle kendisi sponsor olmuş. İşin ilginç yanı ise Paralel Suç Örgütü'ne yakın gazete, televizyon ve internet siteleri, bu fıkra gibi sahtekarlığı, büyük başarı gibi okurlarına duyurması…

FETULLAH GÜLEN'E İTİBAR KAZANDIRMA KAMPANYASINI YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR!

Hakkında iki gıyabi tutuklama kararı, kırmızı bülten ve terör örgütü yöneticiliğinden açılmış bir dava bulunan Fetullah Gülen için Paralel Suç Örgütü tarafından başlatılan bu imaj kampanyası da kısa sürede deşifre oldu.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN BİR ÖRGÜT YÖNETİCİSİNE NASIL "BARIŞ" ÖDÜLÜ VERİLİYOR?

Şimdi merak edilen soru şu. Dünyada kırmızı bülten ile aranan, hakkında iki tutuklama kararı bulunan ve terör örgütü yöneticiliğinden yargılanan bir kişiye ABD'de neden ve nasıl "Barış" ödülü veriliyor? Bu ödülü veren bu kuruluşun arkasında kimler var? İki yıldır Türkiye'de siyasi ve ekonomik bir kriz yaratmaya çalışan, emrindeki polis ve yargı mensuplarına darbe planları yaptıran bir kişiye hangi başarısından dolayı bu ödül verildi?

ÖDÜLE KOMİK GEREKÇE!

Fetullah Gülen'e barış ödülü verecek gerekçe bulamayan Paralel yapı'nın sponsor olduğu örgüt, 15 yıl önce ABD'de Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırıyı kınadığı için bu ödüle değer bulunduğunu açıklamış. Fıkra gibi ödüle 11 yıl öncesinden bulunan komik gerekçe ise Zaman okurlarını bile şaşırttı.

CUMHURİYET DE PARALEL AĞZI İLE KONUŞTU

Paralel medyanın komik ödül haberi Türkiye medyasında yer almazken, örgüte tek destek Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet'ten geldi. Daha önce Paralel savcılara, Paralel Suç Örgütü'nü aklayan Ahmet Altan'a sayfalarını açan Can Dündar, bugün de Gülen'e verilen çakma ödüle Paralel medya ağzıyla sahip çıktı. Paralel medya ile aynı dili kullanan Cumhuriyet " Türkiye'de Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri olarak gösterilen Fetullah Gülen'e ABD'de barış ödülü verildi" diyerek örgüte verdikleri desteği bir kez daha tazeledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen kendi ödülüne sponsor oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN