Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başkanlık tercih değil zorunluluk'

Giriş Tarihi: 12.4.2015
'Başkanlık tercih değil zorunluluk'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'da katıldığı toplu açılış töreninde konuştu: Yeni Türkiye hedefimiz bizim yeni kızıl elmamızdır. ve artık bir tercih olmaktan çıktı, zorunluluk haline dönüştü. Mevcut sistem Türkiye'yi daha fazla taşıyamıyor

İstanbul'dan helikopterle 'ya gelen Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan, Atatürk Stadyumu'nda çiçeklerle karşılandı. Sakarya Valiliği'ni ziyaret eden Erdoğan daha sonra toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan daha sonra Sakarya Kent Meydanı'nda gerçekleştirilen bedeli 183 trilyon liraya mal olacak olan 53 eserin toplu açılış törenine katılarak konuşma yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

YENİ TÜRKİYE KIZIL ELMAMIZ:
Yeni Türkiye hedefimiz bizim yeni kızıl elmamızdır. Kendi tarihinden kendi kültüründen kendi medeniyetinden kopuk olanlar bunu bilemez. Bunu anlayamaz. Çünkü bunlar köksüz. Onlar başka yerlerden başka kaynaklardan besleniyor. Bu milletle bunların kan uyuşmazlıkları var. Artık geçmişte yıllarca yaptıkları gibi milletimizi zehirlemelerine izin vermediğimiz. Buna engel olduğumuz için bize diş biliyorlar. Bize engel olmaya çalışıyorlar.DÜŞMANLARI MİLLET:
Çok partili hayatımızın 40 yılını çok partili dönemlerle terörle çatışmayla heba etme pahasına gizli iradelerini sürdürmüşlerdir. Şimdi milletin özgür iradesine tahammül edemiyorlar. Saldırdıkları düşman oldukları Tayyip Erdoğan değil, milletin kendisidir. Siz onların demokrasiyi özgürlükleri insan haklarını ağızlarından düşürmemelerine aldanmayın onların demokrasisi kendilerinin iktidar olmasıdır. Onların insan haklarından anladığı herkesin kendi çizdikleri sınırlar içerisinde kalmasıdır.

BAŞKANLIK SİSTEMİ:
7 Haziran seçimlerinin herkes için bir ders olacağına inanıyorum. Milletimiz kendi safında duranlarla kendisine cephe alanları bir kez daha ortaya koyacaktır. Milletimiz önümüzdeki 4 yılda Türkiye'yi yönetecek kadroları seçmekle kalmayacak aynı zamanda Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerini de oylayacak ve onaylayacak. Unutmayın her kutlu doğum sancılı olur. Yeni Türkiye'nin inşası da bu şekilde oluyor. ve artık bir tercih olmaktan çıktı bir zorunluluk haline dönüştü. Mevcut sistem Türkiye'yi daha fazla taşıyamaz ve taşıyamıyor. İnşallah 7 Haziran'da yeni Türkiye'nin önünü açacak yeni anayasa ve başkanlık sistemini hayata geçirmenin önünü açacak bir sonuç çıkacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Başkanlık tercih değil zorunluluk'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN