Türkiye'nin en iyi haber sitesi

firari Paralel le ne konuştu?

Giriş Tarihi: 14.4.2015 09:52 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 10:59
Can Dündar firari Paralel polisle ne konuştu?

Paralel yapının yayın organı haline gelen nin Genel Yayın Yönetmeni ile eski Organize Suçlar Bürosu Şube Müdürü görüşmesi bu kirli ittifakın başlangıcı mıydı? Can Dündar daha önce paralel yargı temsilcileriyle de görüşerek aklamaya yönelik haberler yapmıştı.

7 Şubat komplosuyla yakayı ele veren Paralel'in, kendileri hakkında yapılacak tasarrufları önceden öğrenebilmek için İstihbarat'ın tamamını türlü bahanelerle dinlediği ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunun dün İstanbul Merkezli yaptığı paralel yapıya yönelik operasyonun detayları belli oldu.

CAN DÜNDAR İLE KİRLİ İTTİFAK

Eski Organize Suçlar Bürosu Şube Müdürü hakkında gözaltı kararı verilmesinin ardından gözler tekran Paralel-Cumhuriyet ittifakına çevrildi. Bir dönem zıt kutuplar denebilecek ve paralel yapının ilk buluşmasının ve Nazmi Ardıç arasında gerçekleştiği konuşuldu. Can Dündar daha önce de Muammer Akkaş ve Celal Kara gibi paralel yargı temcilcileri ile görüşmüş onları aklamaya yönelik haberler yapmıştı. Bütün bu kirli olaylardan sonra Can Dündar'ın tutuklanan müdürü Nazmi Ardıç'la ne konuştuğu hala merak konusu.

Aralarında Organize Suçlar Bürosundan sorumlu eski İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ile eski Organize Suçlar Bürosu Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı uygulandı. Soruşturmanın gerekçesi ise Mahir Çakallı ile Nazmi Ardıç'ın başında bulunduğu Organize Şube Müdürlüğünün 2012'deki MİT krizinden sonra devletin kendileri hakkında yapacağı tasarrufları önceden öğrenebilmek için İstanbul İstihbarat şubenin tamamını dinlemeye aldı.

Beyin takımına operasyon

Paralel yapının Şubat 2012'de MİT krizinin ardından görev yeri değiştirilen Ali Fuat Yılmazer ile ekibini yerine atanan İstanbul İstihbarat Şube Müdürleri ve ekibini sözde zimmet soruşturması adı altında dinlediği ortaya çıktı. Paralel yapının amacı kendileriyle ilgili hükümetin hangi tasarrufta bulunacağını önceden öğrenmek ve buna göre strateji geliştirmek olduğu anlaşıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar firari Paralel polisle ne konuştu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN