Türkiye'nin en iyi haber sitesi

medyası TSK’nın değil askere kurşun sıkan teröristin yanında oldu

Giriş Tarihi: 14.4.2015 15:27
FETÖ medyası TSK’nın değil askere kurşun sıkan teröristin yanında oldu

Daha önce güvenlik güçlerini ’lılara göz yummakla eleştiren paralel medya ve destekçileri, ’da PKK’lı teröristlere müdahaleyi ise provokasyon olarak niteledi. PKK’yı değil hükümeti suçlamaya çalıştı.PARALEL NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI

Paralel Yapı ve beraber hareket ettikleri medyanın 'ya bakışı hükümetin zor durumda kalmasıyla doğru orantılı. Geçmişte Güneydoğu'daki asayiş olaylarına ilişkin "Silopi'de özerlik ilanı", "Cizre Türkiye'nin mi" gibi başlıklar atan Zaman ve Bugün adlı Paralel Yapı gazeteleri, ile çıkar birliği yaptıkları Sözcü, önceki gün Diyadin'de askerin PKK ile çatışmasını seçimlerde barajı geçmesi için çalıştıkları HDP için kurulmuş komplo diye lanse ediyor.

TAM KIŞKIRTMA ZAMANI ZAMAN'I

Özellikle Cizre'de yaşanan PKK'nın özerlik çabasına ilişkin hükümeti kolluk kuvvetlerini harekete geçirmemekle itham eden Zaman ve Bugün adlı Paralel Medya,hükümeti eleştiri yağmuruna tutmuştu. Zaman Gazetesi, 7 Kasım 2014'te "Silopi'de özerklik ilanı" manşetiyle çıkmış; Zap mahallesinde PKK'lıların yürüyüşüne müdahale edilmediğini vurgulamıştı. Haberin içeriğinde de hükümet, pasiflikle suçlanıyordu. Bir başka Paralel Yapı medya organı Bugün'ün yazarı Gültekin Avcı ise 10 Kasım 2014'teki köşesinin başlığını "Cizre ve Silopi Türkiye mi" diye atmıştı. Paralel Yapı'nın TV'lerinde Fethullah Gülen'in örgütünü can başla savunan ve yeni sözcülerinden olan Gültekin Avcı, Paralel Yapı'nın tahrik mesajlarını yazısında şöyle veriyordu:

"Yüzü maskeli terör örgütü mensuplarının basın açıklamasıyla Cizre'de özerklik ilan eden PKK, 2 mahalleyi polis ve askere kapattı. Arkasından Silopi. Silahlı ve yüzü maskeli PKK-YDGH teröristleri, 2 saat süren yürüyüşten sonra havai fişeklerle kutlama yaptı. Çok sayıda kişinin katılımıyla törenle özerklik ilan etti. Seyrettiler Cizre'yi ve Silopi'yi. Oysa Cizre ve Silopi bildiğim kadarıyla hâlâ (henüz) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilçeleri."

AĞRI'DA NEDEN MÜDAHALE ETTİN

Paralel Yapı medyası, Ağrı saldırısından sonra askerin müdahalesini ise HDP'ye provokasyon olarak görüyor. Daha önce 'Neden müdahale yok' diye manşet atan gazeteler bu kez askere 'Neden müdahale ettin' diye soruyor, çelişmekten çekinmiyorlar.

Paralel Yapı ile ortak hareket eden medya, PKK'ya neden askerin müdahale etmediğini kışkırtıcı manşetlerle verirken, Ağrı olayında da yine provokasyon arayan satırlarla haber yapıyor.

PKK'NIN BARAJ KOMPLOSU GİBİ

Ağrı Diyadin'de PKK'nın askere saldırması HDP tarafından 'Barajı aşmayalım diye provokasyon yapıldı' diye lanse edilirken, Kürt yazar Ümit Fırat, "Türkiye'nin askeri kendi toprağında kendi vatandaşının güvenliğini sağlarken PKK neden ateş açar? Bu açıkça 'Bize seçim propagandası yaptırmazsanız saldırırız' demektir. HDP de bunu destekliyor. Geçen sene de aynı aylarda oralarda piknik yapıldı. Tüm çocuklar dağa götürüldü. Asker bunu biliyor, halkı koruyor. PKK da bunu biliyor HDP'nin barajı aşması için sosyalist oylar gelsin diye 'HDP barajı aşmasın diye PKK üzerinden kumpas kuruldu' demek için saldırıyor" dedi. PKK'nın amacının HDP'ye ajitasyon yaptırmak olduğunu söyleyen Fırat, HDP'nin ve PKK'nın yanıtlamasını istediği bir dizi soru yöneltti. "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'de kanunların verdiği yetkiyle arazide koruma faaliyeti yapmasının neresi PKK'yı rahatsız etti?" diye soran Fırat, "Burası kurtarılmış bölge mi ya da güvenliği PKK mı sağlıyor ki askere saldırmayı kendinde hak görüyor?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ medyası TSK’nın değil askere kurşun sıkan teröristin yanında oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN