Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin resmi lerinin çalındığı doğrulandı

Şişli Başkanı , belediyeye ait 2 resmi mührün çalındığını ve belediyenin bilgisayar sistemine girildiğini doğruladı.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 15:23 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 15:58
Şişli Belediyesi'nin resmi mühürlerinin çalındığı doğrulandı
Eski ve yeni yönetimin çekişmelerinin yargıya taşındığı 'nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü'nde kullanılan resmi ün çalındığı, bilgisayar sistemlerine de müdahale edilerek yüzün üzerinde usulsüz işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Milliyet'in haberine göre Başkanı , muhürlerinin çalındığını ve bilgisayar sistemlerine girildiğini, bu konuda belediyede müfettiş incelemesi olduğunu doğruladı.

OCAK AYINDA FARK EDİLDİ

İddiaya göre Şişli Belediyesi yetkilileri Ocak ayında mühürlerinin çalındığını ve yazılım sistemlerine müdahale edildiğini fark etti. Ocak -Şubat ve Mart ayından bu yana kayıp mühür ve bilgisayar sistemlerine yapılan yasadışı müdahalelerle yüzün üzerinde yapı ruhsatı ve işlem için izin verildiği ortaya çıktı. İzinlerin çoğunun ise 2014 yılı başvurularına ait olduğu tespit edildi. Şişli Belediyesi yetkilileri müdürlerin yenilenmesi için savcılık, darphane ve İstanbul Valiliği'ne bildirimde bulundu. İstanbul Valiliği ise İçişleri Bakanlığı'na konuyu aksettirdi. İstanbul Valiliği, herhangi bir usulsüz işleme meydan verilmemesi konusunda 80 ile duyuruda bulunulması için İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'ne de yazı yazdı. Bu bildirimin ardından da belediyede inceleme yapmak üzere müfettişler görevlendirdildi.

VALİLİK UYARDI

İstansul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan imzalı, 12 Şubat 2015 tarih ve "78411129-640-8511" sayılı evrakla Şişli Belediyesi'nde yaşananlar hakkında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü ile 80 ile bildirildi. "Kayıp Mühür" konulu evrakta, "İlimiz, Şişli Belediye Başkanlığı'na bağlı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Müdürlüğü'nde kullanılmakta olan resmi mühürün kayıp olduğu Şişli Kaymakamlığı'nın 10 Şubat 2015 tarih ve 398 sayılı yazısıyla bildirilmiştir. Bilgi edinilmesini ve herhangi usulsüz bir işleme meydan verilmemesi için gerekli duyurunun yapılmasını arz ve rica ederim" denildi.

"ARAŞTIRIYORUZ"

Konuya ilişkin sorularını cevaplandıran Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü "Mühürlerin çalındığını Ocak ayından beri biliyoruz. Bilgisayar sistemlerinde oynama yapıldığından şüphelendik. İçimizde konuyla ilgili araştırma yapıyoruz. Mühürlerin yenisini çıkarmak için prosedür gereği savcılığa ve Darpahe'ye bildirimde bulunduk. Şu an mühürlerin yenisi geldi" dedi.

Bilgisayar ve yazılım yenilenmesi işlemine yapılan müdahale hakkında ise İnönü, "Bunlar boş geçilecek işlemler değil, belediyenin içinde müfettiş incelemesi ve kendi araştırmalarımız devam ediyor" açıklamasında bulundu. Belediyenin kapısında asılı bulunan uyarı hakkında da İnönü, "Bizim adımızı kullanarak para toplayanlar olmuş. Konudan haberdar olunca vatandaşların dolandıcılılık mağduru olmaması adına bilgilendirmede bulunduk" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişli Belediyesi'nin resmi mühürlerinin çalındığı doğrulandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN