Türkiye'nin en iyi haber sitesi

her öncesi kaos üretiyor

örgütü geçmiş yıllardaki lerde olduğu gibi yine silahlı tacizlere başladı. PKK her seçimde silahlı eylemlerle, polis ve askere yaptığı saldırılarla güven ortamını sıkıntıya sokarak mevcut hükümetin larını düşürüp aynı zamanda kendisinin bir tehdit unsuru olduğu algısını yaratıp uzantısı partilerin oylarını artırmayı hedefliyor.

Giriş Tarihi: 16.4.2015 09:21 Güncelleme Tarihi: 16.4.2015 11:43
PKK her seçim öncesi kaos üretiyor
PKK meçhul olaylarla kendine sözde sebepler yaratıyor

ne, silahların gömülmesi sözüne rağmen en son 'da yaşanan çatışmanın asıl hedefinin ler olduğu geçmiş seçim öncesinde 'nın yaptığı eylemlerden anlaşılıyor.

SEÇİM ÖNCESİ AYNI SENERYO

2007 seçimleri öncesi örgütü PKK eylemlerinin artırıyor. Tüm yıl bunca 206 terör saldırısının 117'si seçimlere üç ay kala gerçekleşiyor.

PKK 12 Eylül referandumu öncesi de eylemlerine hız verdi. Özellikle Hakkari bölgesinde eylemlerini artırdı. Referandum öncesi şehirde 38 roketli, silahlı, bombalı saldırı gerçekleşti. PKK eylemleriyle halkı sandığa gitmesini engelledi. Referanduma Hakkari'de katılım oranı yüzde 9 oldu.ÖCALAN'IN YAKALINIŞININ YILDÖNÜMÜNDE PROVOKASYON

2011 seçimleri öncesiydi ülke genele seçime hazırlanıyordu. Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü olan 15 Şubat tarihinde lise son sınıf öğrencisi bir gencin cesedi kimsenin görmediği bir yerde şüpheli bir şekilde yakılmıştı. PKK bu ceset üzerinden provokasyon yapıyor ve destekçisi BDP () Kürt halkı sokağı çağırıyordu. Seçim öncesi güvenlik problemi algısına sebep olacak bu provokasyon başarılı olmadı.

HDP ŞAŞIRTMADI

Yıl 2015. 7 Haziran genel seçimlerine sayılı günler var. PKK devam eden çözüm sürecine rağmen eylemlerini artırdı. Ağrı'da açılan ateş sonucu dört Türk askeri yaralandı. Neticesinde beş terörist öldürüldü. Ve tüm bunlar olurken terör örgütünün uzantısı HDP yine tavrını PKK'dan yana koydu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK her seçim öncesi kaos üretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN