Asıl kıyımı siz yaptınız

Gülen medyası ve işbirliği içinde olduğu Paralel Yapı ile CHP “Emniyette polis kıyımı yapılıyor” iddiasında bulunurken, asıl kıyımı 2 bin polisi tasfiye edip 40 bin polisin sicilini bozan Paralelcilerin yaptığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19.4.2015 09:54
Asıl kıyımı siz yaptınız
Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından emekliye sevk edilen bin 776 emniyet müdürünün arasında cemaatin emniyetteki "kıyma makinesi" olarak adlandırılan Hukuk Müşaviri 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Özdöl ve Personelden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muammer Bucak'ın da olduğu ortaya çıktı. Özdöl'ün Müşavir olduğu dönemde Hukuk Müşavirliği kanalıyla 2 bin polisin ihraç edildiği, 40 bin polisinde sicilinin bozulduğu ifade ediliyor.PİRAMİT OLMASI GEREKTİĞİ HALE DÖNÜYOR

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz başkanlığında toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunun bin 776 emniyet müdürünü emekliye sevk etmesi geniş yankı buldu. Emekli edilenler arasında Ramazan Akyürek'in yanı sıra kilit konumda bulunan 3 isim daha bulunuyor. Edinilen bilgilere göre Paralel Yapı'nın bozduğu emniyet piramidinin yeniden şekillendirilmesi için emekliye sevk edilen müdürler arasında Hakan Özdöl, Muammer Bucak, Ercüment Yılmaz da bulunuyor.

EMNİYETİN KIYMA MAKİNESİ GİTTİ

Personelden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muammer Bucak ve EGM Hukuk Müşaviri Hakan Özdöl'ün paralel yapının emniyetteki tasfiye işlerine baktıkları, 17 Aralık kirli komplosu öncesine kadar polis teşkilatında adeta kıyma makinesi gibi hareket ettikleri iddia edildi. Cemaate yanaşmayan, yapılanmaya karşı duran yada önemli birimlerin başına getirilme ihtimali olan polislerin ikili tarafından fişlendiği, bir çoğunun Özdöl tarafından savcı-hakim yetkisi dahilinde sicilleri bozularak terfisine engel olunduğu, bir bölümünün ise ihraç ettirildiği ifade edildi. Özdöl'ün görevde olduğu 4 yılın son iki yılında 40 bin polise disiplin soruşturması açıldığı, 2 bin polisin ise tasfiye ekibi aracılığıyla meslekten ihraç edildiği kaydedildi. Emekliye sevk edilen Özdöl, Paralel Yapı'ya çalıştığı ortaya çıkan ve 17 Aralık darbesi sonrası EGM bünyesindeki korsan birimleri kapatılan Uluslararası Polis Birliği (IPA) Türkiye Başkanlığı'nın da kurucuları arasında bulunduğu belirtildi. Geçtiğimiz aylarda 81 ilin emniyet müdürlüklerine ve polis meslek yüksekokullarına, 'gereği yapılması' talebiyle "IPA Türkiye'yle ilişkinizi kesin" yazısı gönderilmişti.

BOMBALI MİNİBÜS TEZGAHI İLE ANILAN İSİM DE GİTTİ

Emekliye sevk edilenler arasında bulunan eski Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın ismi ise AK Parti Hükümetini baskı altına almak için tezgahlanan "bomba yüklü minibüs" olayında geçiyor. Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un kitabında olayın cemaat tarafından tezgahlandığı, bomba yüklü minibüsün emniyette kaydı bulunan bir yardımcı istihbarat elemanına kiralatıldığı, bu şahsa 30 bin dolar ödeme yapıldığı, araçta paralelci personele ait parmak izi ve doku örneği bulunmaması için İstihbarat Şube garajında baştan aşağıya temizlendiği ifade edilmişti.

KAYNAK:Yeni Akit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asıl kıyımı siz yaptınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN