'tan şok hakim sorgusu

yapıya ilişkin gerçekleştirilen operasyon kapsamında tutuklanan İstanbul Organize Şube eski Müdürü sorgusunda ilginç itiraflarda bulundu. Bazı internet sitesi sahipleri hakkında tarafından yapılan şikayet ile ilgili beyanı sorulan Ardıç, Emrullah Uslu’yu polis akademisinden öğrenciliği döneminden tanıdığını itiraf etti.

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:15 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 16:53
Nazmi Ardıç'tan şok hakim sorgusu

DUMANLI SKANDALINI KABUL ETTİ
Ardıç ayrıca dosyada mağdur olarak gözüken Zaman Genel Yayın Yönetmeni 'nın ifadesinin Organize Şube Müdürlüğü binasında alınmadığı iddiasını da inkar etmedi. Soruşturmanın 17 Aralık günü bitirtmesi ve Ekrem Dumanlı'nın emniyette sorgulanmamasının darbe casusluk suçlamalarının delili yapıldığını iddia eden , bunun akla mantığa uygun olmadığını ileri sürdü. Sorgusunda soruşturma savcısı ve sorgulama yapan hakime yönelik itham edici söylemler kullanan Ardıç, işi hakime sizin adil bir karar vereceğinize güvenmiyorum sözlerine kadar götürdü. Sorguyu yapan hakim Cevdet Özcan ise her türlü tahrike rağmen serinkanlılığı elden bırakmadan işini yapmaya gayret etti.
BAŞKANI YANLIŞLIKLA DİNLEDİK
Nazmi Ardıç, Kartal Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı N.T.'nin emekli hakim olarak kayıtlara geçirilerek yasa dışı şekilde dinlenmesi ile ilgili tuhaf bir savunma yaptı. N.T.'nin emeklilik sürecinde olan bir mahkeme başkanı olduğunu kaydeden Ardıç, senelik izinde olması ve adliyeye gelip gitmemesi sebebiyle hakkında emekli olduğu yönünde bir kanaate kapıldıklarını iddia etti. Ardıç N.T.'nin emekli olmadığının farkına vardıklarında ise hemen savcılığa rapor yazarak dinlemeyi sonlandırdıklarını söyledi. Bu durumun ise birçok işlemde yaşanabilecek bir husus olduğunu kaydeden Ardıç, basının bu konuyu haberleştirmesini eleştirdi.
BAŞKA KONULARI DA DİNLEDİLER
İstihbarat şube yönetiminin takip edilmesi ile ilgili iddiaları da cevaplandıran Nazmi Ardıç, bu yöneticilerin telefonlarının dinlendiğini kabul etti. Telefonlar zimmet suçu iddiasıyla dinlese de çok başka konuları belirlediklerini ifadesinde itiraf eden Ardıç mesela emniyet içerisinde yapılması düşünülen yeniden yapılanmayı bu telefon görüşmesinden tespit ettiklerini şube personelinin yavaş yavaş tasfiyesine yönelik bir çalışmayı tespit ettiklerini dile getirdi. Dinlenen kişilerden Ahmet Metin Turanlı ve Ahmet Arıbaş'ı tanıdığını kaydeden Ardıç, savcılık tarafından kendilerine verilen zimmet konusunun münferit bir suç olduğunu kabul ettii fakat bu suçun örtbas edilmeye çalışıldığı iddiası bulunduğu için telefon dinlemelerinin yapıldığını iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazmi Ardıç'tan şok hakim sorgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN