Avrupa'da VE 'liler 'sözde soykırım' için saygı duruşunda durdular

Strazburg'ta Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi genel kurulunda büyük bir şok yaşandı.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 11:24 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 16:55
Avrupa'da CHP VE HDP'liler 'sözde soykırım' için saygı duruşunda durdular
Strazburg'ta Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi genel kurulunda büyük bir şok yaşandı.

DAEŞ konulu bir rapor tartışılırken söz alan bir Ermenistan milletvekili "Aynen yüz yıl evvel Osmanlı Türkleri'nin Ermenilere yaptığı gibi DAEŞ'in bugün Ortadoğuda Hristiyanlara karşı bir soykırım gerçekleştirdiğini" iddia ederek genel kurulu yöneten AKPM Başkanı Anne Brasseur'dan genel kurulu tüm 'soykırım' kurbanlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunmaya davet etmesini istedi.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNDULAR

AKPM başkanı da bu çağrıya uyarak genel kurulu bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Genel kurulda bulunan milletvekillerinin çoğunluğu bu çağrıya uyup ayağa kalkarak saygı duruşuna katılırken Türk ve Azeri heyetleri yerlerinden kalkmayarak ülkemize ve ecdadımıza yapılan bu hakarete tepki verdiler. Ancak maalesef saygı duruşuna katılarak Ermeni tezlerine destek veren iki TBMM üyesi tüm Türk ve Azeri heyetleri gibi Türkiye'nin dostlarını da hayrete düşürdü.

"SİZE KÜFREDENLERİ ALKIŞLIYORSUNUZ"

milletvekili ve Ankara 1. sıra adayı Gülsüm Bilgehan Toker ve milletvekili Nazmi Gür'ün soykırım iddialarına destek veren tutumları karşısında bazı Azeri milletvekilleri şaşkınlıklarını "size küfredenleri alkışlıyorsunuz" diyerek ifade ettiler.

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, , MHP ve Azerbaycan milletvekilleri ile birlikte hareket ederek saygı duruşuna katılmazken, Ismet İnönü'nün torunu Gülsüm Bilgehan Toker'in tutumunun dedesinin kemiklerini sızlattığını iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'da CHP VE HDP'liler 'sözde soykırım' için saygı duruşunda durdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN