Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Baykal ve MHP kasetleri Paralel işi'

Giriş Tarihi: 24.4.2015
'Baykal ve MHP kasetleri Paralel işi'

Hanefi Avcı yeni kitabı "Cemaat'in İflası"nda, Deniz Baykal ve MHP'lilerle ilgili kasetleri Gülenciler'in oluşturduğunu anlattı

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, bugün çıkan "Cemaat'in İflası, Hoca'nın Ayağının Kaydığı Yer" isimli kitabında Paralel Yapı'nın kirli işlerini deşifre etti. Avcı, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve 10 MHP'linin seks kasetlerinin Paralel Yapı tarafından oluşturulduğunun artık bir gerçek olduğunu belirtti. Avcı Sadece CHP ve MHP'lilerin değil birçok siyasetçi, yargı mensubu ve üst düzey yöneticinin şantaj görüntülerinin Paralel Yapı'nın elinde olduğunu ifade etti. Avcı, Hrant Dink'in öldürülmesi, Malatya Zirve Yayınevi cinayeti, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümlerini ise yapının kullandığı olaylar olarak gösterdi. Avcı, 2010'da yazdığı ilk kitabı "Haliç'te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat"in yayımlanmasının ardından örgütün hedefi haline gelmiş, Devrimci Karargâh ve Odatv soruşturmaları kapsamında tutuklanmıştı. Avcı, yaklaşık 4 yıl tutuklu kaldıktan sonra Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı ile serbest kalmıştı.

'BU SORUN ÜLKEDEKİ HERKESİN SORUNU'
Hanefi Avcı kitabının tanıtım toplantısında ise şunları söyledi: "Bu sorun, bu ülkede yaşayan herkesin ve her kurumun sorunu. Cemaat sadece hükümetle kavga etmiyor. Cemaat hükümete ve tüm topluma hakim olmak, yönlendirmek ve yönetmek istiyor. Bu ülke demokrasiyle yönetiliyorsa demokrasi bir sorumluluk rejimidir. Demokraside sorumluluk sadece hükümete ait değildir. Tüm toplum kurumlarına fertlerine aittir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Baykal ve MHP kasetleri Paralel işi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN